Sigma porazila Slovácko a odrazila se od ligového dna

01.10.2006 / A tým

Deváté kolo nejvyšší fotbalové soutěže svedlo na Andrově stadioně dohromady týmy ze samého dna tabulky; olomoucká Sigma přivítala celek Slovácka. Sigmě se po solidním týmovém výkonu podařilo nad jihomoravany zvítězit a tím jim předala ligového "Černého Petra" neboli 16.příčku v průběžném pořadí. Zdravotními problémy zdecimovaný kádr Sigmy donutil trenéra Petrželu k riskantnímu tahu, když od úvodní minuty nasadil novou akvizici - Brazilce Clébera. "Viděl jsem ho na jedinném předzápasovém tréninku. Je dostatečně rychlý a má slušnou techniku. Velice dobře kope standardní situace. Je však vidět, že dosud hrál jen třetí ligu, má ještě velké rezervy v taktickém pojetí", zhodnotil poslední posilu kouč Hanáků. Za své vzala i filozofie domácího trenéra hrát alespoň na dva forwardy. Ti jsou v Sigmě momentálně nedostatkovým zbožím a tak se na hrotu musel prát osamocený Vojta Schulmeister, kterého z krajů středové řady doplňovali Štěpán s Janotkou. Oba týmy se do zápasu pustily s velkým odhodláním, pramenícím z touhy odpoutat se ode dna ligové tabulky. Skóre se poprvé měnilo ve 26.minutě. Míč se z levé strany dostal od aktivně hrajícího Janotky k Schulmeisterovi a ten si počínal jako ostřílený mazák. Nejprve vyškolil stopera Vrbu a poté s přehledem překonal i poslední překážku, brankáře Drobizse. 1:0. V dresu Slovácka se překvapivě objevil kanonýr Ivana, jemuž nevyšel přestup do Švýcarska. A právě tento nejlepší kanonýr loňské sezony ve 40.minutě přelstil Horáčka a velmi nebezpečně zamířil k pravé tyči olomoucké branky. Tam se vrhl Vojáček a střelu vytáhl na rohový kop. Na tyto situaci má trenér Plíšek levonohého Maďara Rotha a ten svou roli splnil dokonale. V pokutovém území Sigmy přesně našel Brazilce Consoniho, který nikým neatakován hlavičkoval za Vojáčkova záda. Do šaten se šlo za nerozhodného výsledku 1:1. Do druhé půle nahradil nevýrazného Štěpána Pulkert, postavil se k levé postranní čáře a napravo se přesunul neudržitelný Janotka. Levého beka hostujícího mužstva Lysoňka, bude zřejmě ještě dlouho strašit ze spaní. Janotkova chvíle přišla v 68. minutě, kdy se prohnal okolo pravé lajny i všeho živého okolo, milimetrově nacentroval na nabíhajícího Onofreje a ten z první nezadržitelně zavěsil. Slovácko se do konce utkání k pořádné šanci ani k výraznějšímu tlaku nedostalo a vzhledem k tomu, že Sigma nedotáhla do úspěšného konce několik slibných šancí, svítilo na ukazateli po závěrečném hvizdu skore 2:1. Podrobnou reportáž včetně statistik najdete v sekci Výsledky-on-line reportáž.