Sigma porazila slovenský MFK Ružomberok

29.06.2006 / A tým

Dalším soupeřem Sigmy v letní přípravě byl mistr slovenské ligy MFK Ružomberok. Zatímco svěřenci trenéra Paličky mají před sebou ještě mnoho přípravných zápasů, pro tým trenéra Františka Komňackého to byla generálka na ligu. V předchozích zápasech na české půdě remizoval jeho celek s Mladou Boleslaví i Teplicemi shodně 1 – 1. Se Sigmou však prohrál 3 – 2. SK Sigma Olomouc - MFK Ružomberok 3 : 2 (2 : 2) Slovenského mistra čeká nejen začátek slovenské Corgoň ligy, ale i 2. předkolo Ligy mistrů, ve kterém narazí na švédský Djurgaarden. Ani jednoho se v dresu Ružomberoku již nedočká Pavel Zbožínek, kterému skončilo hostování ze Sigmy a slovenský celek neprojevil zájem o další spolupráci. V dresu slovenského mistra se však objevili další Češi. Do zápasu však vstoupili lépe domácí. Ve 4. minutě získal ve středu pole míč Krajčovič, ideálně vysunul Michala Hubníka, ten však nechal vyniknout gólmana Hajdúcha. I v dalších minutách měli míč na svých kopačkách domácí. Hosté ohrozili branku Lovásika poprvé až ve 12. minutě, ale Nezmarovu střelu zmařil skluzem domácí kapitán Roman Hubník. Ve 20. minutě se však již střela slovenského týmu ujala. Božok zakroutil standardku takovým způsobem, že skončila až v síti olomoucké branky, 0 - 1. O dvě minuty později si brutálním způsobem ve stylu kung fu vyšlápl na Krajčoviče Miroslav Božok a musel předčasně pod sprchu. I v početním oslabení si však Ružomberok dokázal udržet převahu a brankově se prosadit. Ve 31. minutě využili hosté nepřesné přihrávky Škerleho. Nejlepší střelec uplynulého ročníku slovenské ligy Erik Jendrišek dostal míč do otevřené obrany Sigmy a napálil míč na Lovásika. Ten první pokus vyrazil, na jeho dorážku už však nestačil, 0 – 2. O chvíli později napodobil Škerleho Krajčovič, do obrany vlétl opět Jendrišek, ale Lovásik jej tentokrát vychytal. Ve 43. minutě zavelel k obratu Chmelíček. Mladší z bratrů Hubníků Roman našel přesně svého bratra Michala, ten si poradil se svým strážcem, uličkou našel Chmelíčka, který přesnou střelou podél brankáře hostí snížil na 1 – 2. Hned minutu poté Sigma vyrovnala zásluhou střely Vojtěcha Štěpána, kterého přesnou přihrávkou vyslal Marek Kaščák, 2 – 2. Do 2. poločasu oba trenéři obměnili téměř celou sestavu. Aktivnější byla ta olomoucká. V 51. minutě našel Kovář nádherným pasem za obranu Vojtu Schulmeistera. Ten si zpracoval míč na prsa, ale sám před brankářem nedokázal přesně zakončit. Brankář Smieška dokázal jeho střelu vyrazit nohou k Janotkovi, který napálil míč pouze do tyče. V 55. minutě v dobré pozici zakončoval opět Vojta Schulmeister. Trefil pouze připravenou náruč Smieška. O deset minut později neměl mnoho sil na zakončení Chmelíček, který napálil pouze nohu brankáře. V 68. minutě vystřídal unaveného Chmelíčka Štěpán a tým se přesunul do rozestavení 3 – 4 – 3. Změna přinesla trenérovi plod v podobě branky po krásné akci v 75. minutě. Hudec vysunul Kováře, ten přihrávkou pod sebe našel Randu, který s velkým přehledem tváří v tvář zakončil nad tělem padajícího brankáře Smieška. Hosté nebyli ve 2. poločase žádným nebezpečím pro Tomáše Černého, který vystřídal do 2. poločasu Tomáše Lovásika. Jediné jejich ohrožení branky domácích ve 2. poločase přišlo až v 88. minutě v podobě rohového kopu, se kterým si Černý na dvakrát poradil. Více fotografií najdete v sekci Fanzona - Galerie. Sestava Sigmy v 1. poločase: Lovásik König-Hubník R.(K)-Krajčovič-Škerle Štěpán-Kaščák-Kobylík-Pulkert Chmelíček-Hubník M. Sestava Sigmy ve 2. poločase: Černý Randa-Hudec-Komárek-Barcal J. Janotka-Kovář(K)-Rýdel-Onofrej Chmelíček(68. Štěpán)-Schulmeister V. Branky: 43. Chmelíček, 44. Štěpán, 75. Randa - 20. Žofčák, 31. Jendrišek