Sigma porazila Teplice brankou Varadiho

24.09.2011 / A tým

V sobotním televizním utkání Sigma porazila fotbalisty Teplic 1:0. Jedinou branku zápasu zaznamenal v jedenaosmdesáté minutě Adam Varadi. První velkou příležitost zápasu měl olomoucký Marek Heinz. Z přímého kopu v osmé minutě napálil míč přesně k pravé tyči, teplický brankář Grigar ale konečky prstů vyrazil jeho pokus mimo brankové tyče. Šála - Jeden tým, jedna rodina V jedenácté minutě z další standardní situace Heinz centroval na Radima Kučeru, který ale opět hlavičkoval jen mimo teplickou branku. Šanci měli i hosté z Teplic. Po čtvrt hodině hry převzal míč před Zlámalem Mahmutovič, špičkou kopačky ale přestřelil olomouckou branku. Ve čtyřiadvacáté minutě se dostal ke střele Marek Heinz a jen o decimetry minul. Poslední slovo v prvním poločase měly Teplice. Andrej Kerič ve čtyřiačtyřicáté minutě napálil míč jen těsně nad branku Zdeňka Zlámala. Minutu po přestávce se hnal do gólové šance Jakub Petr. Stoper Lukáš ho fauloval, ale rozhodčí Zelinka nedovolený zákrok neodpískal. Pokud by se tak stal, musel by telického hráče vyloučit. Pak překvapil obranu teplických vtipným lobem Marek Heinz, vysunul Jakuba Petra, jenž ještě našel lépe postaveného Hořavu, jehož střela byla ale příliš slabá. V jedenašedesáté minutě mohly vedení na svou stranu strhnout Teplice, když brejkovou situaci zakončoval Stožický. Do jeho pokusu se ale vrhl Lukáš Bajer i brankář Zdeněk Zlámal a branku Sigmy ochránili. Když už se schylovalo k bezbrankové remíze, Sigma vstřelila vedoucí branku. Nejprve neuspěl se svým pokusem Daniel Rossi, poté ani Honza Navrátil a dorážka se podařila až Adamu Varadimu. V nastaveném čase mohl ještě vedení Hanáků zvýšit Marek Heinz. Z přímého kopu ale branku teplických neohrozil.
SK Sigma Olomouc - FK Teplice 1:0 (0:0) Branka: 81. Varadi. Rozhodčí: Zelinka – Jiřík, Lakomý. ŽK: Kerič, Lukáš, Mahmutovič (Teplice). Diváci: 4660 SK Sigma: Zlámal – Koutný (87. Janotka), Kučera (C), Škerle, Vepřek – Bajer (72. Navrátil), Rossi, Hořava – Varadi, Heinz, Petr (64. Přikryl). Trenér Zdeněk Psotka. Teplice: Grigar – Ježdík, Matula, Lukáš (C), Rosa – Stožický (80. Zoubele), Ljevakovič, Siva (86. Vůch), Vachoušek – Mahmutovič, Kerič (74. Vondrášek). Trenér Petr Rada.
Střely na: 5:2 Střely vedle: 8:5 Rohy: 4:6 Fauly: 15:13 Ofsajdy: 1:5 Dres SK Sigma Olomouc s potiskem