Sigma porazila v deseti Slovácko

05.08.2012 / A tým

První domácí zápas sezony zvládli fotbalisté SK Sigma Olomouc na tři body. Modrá lavina zvítězila nad Slováckem, i když utkání dohrávala v deseti bez vyloučeného stopera Pavla Dreksy. Trenér Roman Pivarník musel udělat dvě změny v sestavě, hrát nemohli zraněný Zdeněk Zlámal a distancovaný Igor Golban. Místo nich nastoupili Martin Blaha a Pavel Dreksa. Další změna byla nevynucená, v základní sestavě nastoupil v útoku Michal Hubník. Ještě před utkání došlo k menší oslavě, gratulovalo se Markovi Heinzovi, který včera slavil pětatřicáté narozeniny. Úvod zápasu patřil domácím, během prvních pěti minut kopala Sigma tři rohy, ale bez patřičného zakončení. To předvedl ve 12. minutě Hořava, jeho bomba zdálky letěla těsně vedle pravé tyčky. To Schulmeister byl o pět minut později přesnější, jeho pumelici z velké dálky brankář s vypětím vyrážel. První vyloženou šanci měla Sigma po půlhodince hry. Hubník centroval zleva, Ordoš vystřelil pohotově z voleje, ale trefil jen brankáře. Ve 36. minutě vysunul do vápna Hubník Doležala, proti kterému vyběhl brankář včas, takže gól z toho nebyl. Přišel ve 43. minutě. Sedmý rohový kop zahrával Vepřek. Našel kapitána Škerleho. Ten si zpracoval míč a bombou mále roztrhl síť. Na druhý poločas došel do kotel za fanoušky brankář Zdeněk Zlámal. V 56. minutě se dral do šance Doležal. Byl faulován, ale hlavní rozhodčí situaci ohodnotil jako filmování a místo pokutového kopu pro Sigmu dal Doležalovi žlutou … O devět minut později už se penalta kopala. Brankář Melichárek sestřelil Hubníka, nařízenou desítku proměnil Ordoš. Minutu poté pálil tvrdě Hubník, slovácký brankář se štěstí vyrazil, dobíhající Doležal už nestačil doklepnout. V 71. minutě centroval zprava Janotka, na zadní zakončoval Hubník, ale o kousek vedle. O pět minut později byl vyloučen za nějaký přestupek v přerušené hře Dreksa. A Hanákům začala perná čtvrthodinka v oslabení. Tu přežili bez větších potíží. SK Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 2:0 (1:0) Branka: 43. Škerle, 65. (pen.) Ordoš. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Kocián. ŽK: Doležal, Petr - Trávník, Kubáň, Došek, Melichárek, Lukáš. ČK: 76. Dreksa. Diváci: 5171. SK Sigma: Blaha – Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek – Rossi, Hořava – Hubník (83. Navrátil), Ordoš (80. Šindelář), Schulmeister (72. Petr) – Doležal. Trenér Roman Pivaník. Slovácko: Melichárek - Kubáň, Trousil, Hofmann, Trávník (75. Kerbr) – Volešák (63. Kovář), Daníček, Martykán, Kuzma (56. Lukáš), Kuncl - Došek. Trenér Miroslav Soukup. Střely na: 8:0 Střely vedle: 7:5 Rohy: 9:2 Fauly: 18:24 Ofsajdy: 0:6

Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval