Sigma porazila West Ham United

17.07.2007 / A tým

Aktualizováno 18. 7. v 0:29 hodin První přípravné utkání na herním soustředění v Rakousku má za sebou prvoligový tým SK Sigma Olomouc. V městečku Bad Radkersburg na rakouskoslovinském pomezí, kde před rokem porazila Sigma bundesligové Schalke, zdolala Sigma tým anglické Premier League West Ham United 1:0 brankou Ladislava Onofreje. Tým trenéra Martina Pulpita se v pondělí ubytoval v hotelu Life Resort v městečku Loipersdorf. K utkání však musel cestovat přes 60 km. Kvalitní soupeř však stál za tu cestu. Mnohem delší pouť absolvovali dnes fanoušci Sigmy, kteří se vydali auty i autobusem. Za svým týmem cestovali přes 400 km. Sigma, za vydatné podpory svých fanoušků, vstoupila do utkání nebojácně. Otevřenou obranou však mohla inkasovat hned v 1. minutě. Brankář Drobisz na dvakrát kryl. V 5. minutě zahrozila Sigma. Míč putoval od Janotky, přes Hartiga k Onofrejovi, ten však neměl čas na zakončení. O tři minuty později byl v dobré příležitosti opět Onofrej, ale po souboji s obráncem v pokutovém území upadl. O minutu později hasil na druhé straně Škerle, který srazil střelu soupeře. Ve stejné minutě se dostal do dobré střelecké pozice Jakub Petr, jeho střele chyběla přesnost i razance. Ve 25. minutě se předvedl brankář Petr Drobisz, který vyrazil střelu Mc Cartneyho. Ve 32. minutě promáchl po centru Janotky Melinho, míče se ujal Petr, ale mířil těsně vedle. O jedinou branku utkání se zasloužil Laco Onofrej v 34. minutě, když využil přesné přihrávky Lukáše Hartiga. Sám v tváří tvář brankáři Wrightovi, svěřenci českého trenéra brankářů Luďka Mikloška, nezaváhal a uklidil míč k tyči, 1:0. Do 2. poločasu nastoupil West Ham s jasným cílem, vyrovnat skóre. Na hřišti se jiskřilo, světlo do své hry však Angličané stejně nevnesli. Jejich kombinace končily ofsajdem či naráželi na dobře organizovanou obranu či brankáře Drobisze. Tak jako v 58. minutě, kdy musel Drobisz čelit dvěma rohům soupeře. O čtyři minuty později se na hřiště dostal známý bouřlivák Craig Bellamy, čerstvá posila z Liverpoolu, a mohl hned vyrovnat. V 64. minutě se řítil na Drobisze, ten jej včasným výběhem vychytal. Hra West Hamu se sice zlepšila, do zakončení se však příliš nedostával. Výjimkou byl jen zmiňovaný Bellamy, který nastřelil čtvrt hodiny před koncem utkání břevno olomoucké branky. O minutu později vystřelil z úhlu Janotka, ale střela byla sražena a Sigma tak vytěžila jen rohový kop. Do konce utkání si svěřenci trenéra Pulpita vítězství již pohlídali. Sestava Sigmy: Drobisz – Randa (K), Šuškavčevič, Škerle, Jurkič – Melinho (67. Bajer), Rossi (46. Kaščák), Onofrej (85. Komárek) – Janotka, Hartig (63. Schulmeister), Petr (60. Hubník). Trenér: Martin Pulpit Ubytování týmu: Life Resort Loipersdorf Kategorie 4 ++43 (0) 3329 / 48240-0 office@liferesort.at http://www.vital-resort.at Složení pokojů: 1. DROBISZ Petr + LOVÁSIK Tomáš 2. ŠKERLE Aleš + KOMÁREK Martin 3. ČUPR Martin + ŠUŠKAVČEVIČ Darko 4. RÝDEL Filip + HARTIG Lukáš 5. JANOTKA Tomáš + PULKERT Martin 6. SCHULMEISTER Vojtěch + ŠEDIVÝ Peter 7. ONOFREJ Ladislav + MELINHO (PEREIRA Tarciso Rogerio) 8. RANDA Tomáš + HUBNÍK Michal 9. BUENO Mariano Daniel + SILVA ROSSI Daniel 10. JINDŘIŠEK Josef + KAŠČÁK Marek¨ 11. PETR Jakub + BAJER Lukáš + JURKIČ Dejan Realizační tým: 1. PULPIT Martin - trenér 2. FRYŠ Jiří - asistent 3. REJMON Vítězslav – asistent a masér 4. CHROMÝ Augustin – vedoucí výpravy 5. BLÁHA Přemysl - masér 6. TESAŘ Pavel – lékař Ve středu čeká hráče opět dvoufázový trénink. Druhé a poslední utkání sehraje tým trenéra Pulpita v pátek s Hapoel Tel Aviv. Fotoreportáž z utkání najdete v průběhu dnešního dne v sekci Galerie.