Sigma porazila Zbrojovku

08.01.2011 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc vstoupili vítězně do Tipsport ligy. V prvním utkání této zimní soutěže porazili v Brně Zbrojovku rozdílem jedné branky. Sigma vstoupila do zápasu dobře a rychle měla šance. Z jednoho útoku trefila dvakrát břevno. Od této části branky se odrazila střela Navrátila i následná dorážka hlavou Hály. V 19. minutě se Hanáci již prosadili, Martin Pospíšil trefil přesně k pravé tyčce. Brno se dostalo do zápasu po půlhodině hry. Zaváhání v rozehrávce ztrestal Došek. Těsně před pauzou tentýž hráč trefil tyčku. V 70. minutě se po rozehraném příménm kopu prosadil Ulma a hosté znovu vedli. Nebylo to na dlouho, o osm minut později si dal Ulma vlastní branku. Dvě minuty před koncem trefil z hranice šestnáctky k pravé tyčce Schulmeister a zajistil Sigmě vítězství. „Bylo to kvalitní utkání s kvalitním soupeřem, někteří mladí hráči mě příjemně překvapili,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Zbrojovka Brno – SK Sigma Olomouc 2:3 (1:1) Branky: 32. Došek, 78. vlastní Ulma – 19. M. Pospíšil, 70. Ulma, 88. J. Schulmeister. SK Sigma: Blaha – Přikryl, Rossi, Ulma, Hála – Navrátil, Šindelář, M. Pospíšil – J. Schulmeister, T. Pospíšil (9. Richter), Tomeček. Trenér Zdeněk Psotka. Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc