Sigma porazila Žižkov po dvou letech

21.09.2003 / A tým

Sigma porazila Žižkov po dvou letech Olomoučtí fotbalisté přerušili jednu sérií. Na výhru nad Viktorií Žižkov čekali čtyři utkání, tedy dvě sezony a dočkali se jí až v sobotu. Dvěma brankami k ní tým nasměroval Slovák Peter Babnič. Soupeř tápe i pod novým trenérem a radost z výhry neokusil už pět zápasů. Sigma naposledy porazila Žižkov v ročníku 2000/2001, kdy doma vyhrála 4:1. SK Sigma Olomouc - Viktoria Žižkov 3:0 (1:0) Trenér Žižkova Václav Hradecký nechal překvapivě kapitána Pikla jen na lavičce náhradníků a zprvu to vypadalo, že změna týmu prospěje. Pražané začali aktivně a po první nebezpečné akci zápasu byli blízko gólu. Oravec po pravé straně unikl, nahrál zpět Ščasnému, ten však přestřelil. To byl začátek žižkovského konce. Okamžitě z protiútoku Reiter zatáhl míč po levé straně, přihrál míč před branku a Babnič zblízka umístěnou střelou dostal domácí do vedení. Olomoučtí se pak uklidnili, předvedli několik pěkných akcí, které ocenilo publikum, ale ke gólům už nevedly. Naopak hosté mohli vyrovnat, když po souboji Hudce s Chihurim vystřelil z úhlu nebezpečně Oravec, ale Vaniak jeho střelu vyrazil na roh. A tak znovu udeřilo na druhé straně. V 53. minutě vybojoval Zbožínek míč na půlicí čáře, perfektně přihrál do běhu Vlčkovi, ten před branku Babničovi a slovenský útočník dorazil míč do sítě hostí podruhé. Teprve v 65. minutě přišel na hřiště Pikl, ale na obrazu hry se to vůbec neprojevilo. Po Babničově trestném kopu dokonce Hudec hlavou k tyči zvýšil na 3:0. Hosté vystřelili za celý zápas na branku domácích pouze jedinkrát. Branky: 18. a 53. Babnič, 72. Hudec. Rozhodčí:Dvořáček - Kašný, Hruška.ŽK: Dirnbach, Ščasný (oba Žižkov). Diváci:4376. Sigma: Vaniak - Randa, Hudec, R. Hubník, Caha - Vlček (79. Vyskočil), Zbožínek, Špiláček (46. Siegl), Kučera - Reiter, Babnič (85. M. Hubník). Trenér Petr Uličný. Žižkov: Pižanowski - Mlejnský, Starec (65. Pikl), Klimpl, Šťastný - Ščasný, Sabou, Chihuri (80. Prášil), Hottek - Oravec, Dirnbach (85. Mikolanda). TrenérVáclav Hradecký. zdroj:čtk