Sigma pošesté v řadě bodovala

15.11.2008 / A tým

Pět utkání, tak dlouho trvala olomoucká neporazitelnost před zápasem s Tescomou Zlín. Po zápase si olomoučtí fanoušči mohou udělat další čárku, Sigma totiž v moravském derby, v rámci 14. kola Gambrinus ligy, remizovala na hřišti Zlína 1-1. Navzdory bodovým hodům z posledních utkání, musel trenér Zdeněk Psotka opět sáhnout do sestavy. Vykartované Michala Hubníka a Marka Kaščáka nahradilo talentované mládí z olomoucké líhně. V útoku se od začátku objevil osmnáctiletý Tomáš Pospíšil, na defenzivním záložníkovi si odbyl debut o rok starší Vít Štětina. Obě mužstva byla před vzájemným zápasem v odlišných pozicích. Sigma se drží v horní polovině tabulky a v posledních pěti ligových zápasech nepoznala hořkost porážky. Na jihu Moravy je naopak velice neveselo. Zlín již vyměnil tuto sezonu trenéra a usadil se na dně ligové tabulky s pouhými osmi body. V téměř domácím prostředí začala Sigma opatrně a čekala, s čím přijde soupeř. Zlín se rovněž nehnal bezhlavě do útoku a ohrožoval branku Sigmy jen z dálky. Důležitý moment přišel ve dvanácté minutě. Aleš Kořínek, brankář Tescomy, stáhnul ve vápně útočníka Tomáše Pospíšila a Sigma zahrávala pokutový kop. Gólman domácích byl vyloučen a na hřiště tak musel teprve sedmnáctiletý Stanislav Dostál. Melinho nedal mladému brankáři šanci a s přehledem penaltu proměnil. Otřesený Zlín horzil Sigmě v první půli zejména ze vzduchu. Ve čtyřiadvacáté minutě poslal centr Vyskočila nad branku Zbožínek, o čtyři minuty později sám Vyskočil pálil nepřesně. V jedenatřicáté minutě opět směřoval centr zlínských hráčů do pokutového území, Zbožínek naštěstí neměl seřízenou mušku. Stoprocentní šance domácích přišla v pětatřicáté minutě. Výkop brankáře Dostála v souboji s Bačou nešťastně prodloužil Šuškavčevič na Žůrka, a ten udělal kličku vyběhnuvšímu Drobiszovi. Než se však stačil zorientovat a zakončit, byl olomoucký brankář opětovně připraven. Lepší náladu mohl domácím fanouškům dodat Libor Žurek. Těsně před koncem první půle přesprintoval Darka Šuškavčeviče a z úhlu trefil jen boční síť Drobiszovy branky. Sigma do druhé půle vstoupila aktivněji. Hned v první minutě přihrál Janotka Hořavovi, ten nepropálil zlínskou obranu. O minutu později hlavičkoval Ordoš přesně k pravé tyči Dostálovy branky, brankář domácích včas zakročil. V padesáté minutě to byla opět Sigma, kdo měl příležitost skórovat. Onofrej se dostal až k Dostálovi, ten si s jeho pokusem mezi nohy poradil. Probudil se i oslabený Zlín. Standardní situaci Šmahaje však olomoucká defenziva zvládla. Přesně po hodině hry měl další příležitost Žůrek, jeho střelu zblokovala olomoucká obrana, odražený míč pak napálil z dálky Vyskočil, branku však netrefil. Ve čtyřiašedesáté minutě fauloval uprostřed hřiště Hudec. Z následné standardní situace centroval do vápna Martin Vyskočil, k hlavičce se dostal Zdeněk Kroča a zaslouženě vyrovnal. I když Drobisz na míč dosáhl, propadl za jeho záda. Sigma po inkasované brance mirně ožila, do vyložených šancí se však nedostávalo ani jedno mužstvo. V devětasedmdesáté minutě se po kombinaci dostal míč k Onofrejovi, ten posunul míč na volného Štěpána a jeho centrovaný míč skončil k překvapení všech na horní tyči Dostálovy branky. V závěru druhého poločasu chtěla obě mužstva převážit misky vah na svou stranu. Zlínští i v deseti bojovali, výsledkem však byla pouze nastřelená horní tyč Drobiszovy branky. I přesto, že zlínští hráli po většinu utkání v oslabení po vyloučení brankáře Kořínka, bylo utkání vyorvnané a body si nakonec oba soupeři za remízu 1-1 spravedlivě rozdělili. FC Tescoma Zlín - SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1) Branky: 66. Kroča - 15. Melinho (pen.) Rozhodčí: Jílek - Čecháček, Tacina Diváci: 2632 Červená karta: 12. Kořínek (Zlín) Sestavy: Zlín: Kořínek - Pazdera, Kroča, Zbožínek, Čelustka - Vyskočil, Kóňa (61. Kroupa), Šmahaj (88. Malár), Malcharek (15. Dostál) - Žůrek, Bača Sigma: Drobisz - Rossi, Šuškavčevič, Komárek, Onofrej - Hořava, Melinho, Štětina (57. Hudec) - Janotka (70. Štěpán), Ordoš, Pospíšil (88. Heidenreich)