Sigma postupuje do finále poháru!

11.05.2011 / A tým

Sigma Olomouc zvládla odvetu semifinále poháru Ondrášovka a postupuje do finále, které se hraje 25. května. O místu se bude rozhodovat zítra, ale hlavními favority jsou stadion v Jihlavě nebo v Hradci Králové. Odvetu semifinálového utkání Sigma nepodcenila a byla výrazně aktivnější než hosté. Už ve druhé minutě našel Šultes lépe postaveného Jakuba Petra, kterého vychytal brankář Vaniak. V sedmnácté minutě pálil Pavel Šultes, ale slávistickou branku neohrozil. Po půl hodině hry a převaze olomoucké Sigmy si zachytal i brankář Sigmy Petr Drobisz. Běžela dvaatřicátá minuta, když Slavia rozehrála rohový kop, následně dvakrát vystřelila, ale Drobisz dvakrát reflexivně vyrazil. V poslední minutě první půle našel Bajer Navrátila, který obešel vyběhnuvšího Vaniaka, ale prázdnou bránu netrefil. Ve dvaapadesáté minutě Bajer vyzval k sólu Petra, ale brankář Vaniak si poradil. O čtyři minuty později přišla vítězná branka utkání. Do pokutového území pronikl z levé strany Pavel Šultes, přihrál na opačnou stranu volnému Hořavovi, který obloučkem překonal Martina Vaniaka. Sigma po celkovém skóre 4:0 postupuje do finále domácího poháru. Soupeřem Modré laviny bude 25. května Mladá Boleslav. Vítěz poháru se stane účastníkem Evropské ligy.
SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 1:0 (0:0) Branka: 56. Hořava. Rozhodčí: Jílek - Urban, Marek. Diváci: 1866. První zápas: 3:0, postupuje SK Sigma. SK Sigma: Drobisz – Janotka, Kučera "K", Škerle, Vepřek – Bajer (71. Pospíšil), Rossi, Hořava – Navrátil (78. Doležal), Šultes, Petr (60. Přikryl). Trenér Zdeněk Psotka. SK Slavia: Vaniak – Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila – Hora (63. Milutinovič), Janda (77. Petrák), Jarolím "K", Koreš - Vlček (68. Hurka), Pospěch. Trenér Michal Petrouš. Střely na: 3:3. Střely vedle: 11:1. Rohy: 2:4. Fauly: 10:18. Ofsajdy: 3:4.