Sigma postupuje, Spytihněv porazila 3:2

10.08.2011 / A tým

Sigma Olomouc začala svou cestu letošním národním pohárem Ondrášovka cup v jihomoravské Spytihněvi. Duel druhého kola měli Hanáci od začátku pod kontrolou a v poločase šli do šaten za jasného stavu 3:0. Slovácká Sparta Spytihněv se mohla pochlubit útulným areálem, výbornou organizací i chováním místních pořadatelů. V sestavě SK Sigma chyběli reprezentanti Petr, Navrátil a Koutný, nehráli ani rekonvalescenti Přikryl s Coimbrou. Fotbalisté místním fanouškům ale mnoho radosti v první půli nepřinesli. Už v jedenadvacáté minutě nakopával z poloviny hřiště Ondra Murin na branku domácích, míč však nikým netečován přeskočil i domácího brankáře a zaplul do sítě. V sedmatřicáté minutě zvýšil vedení Hanáků Tomáš Hořava, který dokončil zmařenou akci Vavříka. O minutu později zvyšoval stejný hráč již na tři nula pro Sigmu, když po centru Jeromeho z pravé strany napálil míč po zemi do brány. Ve druhém poločase měl první šanci domácí Gröpl, brankáře Bártu však nezaměstnal. V padesáté minutě zakončoval jen do náruče brankáře Hájka olomoucký Heinz. Prvního úspěchu se aktivní domácí dočkali v sedmdesáté minutě. Obrovskou chybu předvedl brankář Bárta, který přihrál místnímu kanonýrovi Ulmanovi a ten přesně zakončil. Stejný hráč o dvě minuty později unikl po levém křídle a pálil jen do noh brankáře Bárty. V sedmasedmdesáté minutě promáchl domácí Večeřa v malém pokutovém území a spálil tak šanci na vstelení kontaktní branky. Ta přišla sedm minut před koncem, kdy parádní střelu vyslal Večeřa a ta skončila až v brance Michala Bárty. Sigma Olomouc více svému soupeři nedovolila a utkání tak skončilo stavem 3:2 a postupem olomoucké Sigmy do třetího kola, kde se střetne s jihlavskou Vysočinou. „S utkáním nejsem absolutně spokojen. Protože jsme si připomněli loňské střetnutí v Ústí nad Orlicí, kdy jsme do zápasu také dobře vstoupili. Hráči splnili to, co měli, vedli jsme dva nula a pak přestali hrát. Dneska jsme to dodrželi do stavu tři nula a pak jsme přestali hrát, celý druhý poločas jsme se vůbec nepohybovali, neplnili jsme to, co jsme měli, hráči si mysleli, že to samo nějak skončí. Hlavně ti kluci, kteří by si měli říct o místo v sestavě, tak mě v tom druhém poločase vůbec nepřesvědčili,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka.
FC Slovácká Sparta Spytihněv - SK Sigma Olomouc 2:3 (0:3) Branky: 70. Ulman, 83. Večeřa - 21. Murin, 37. a 38. Hořava (asistence Jerome). Rozhodčí: Býma - Handlíř, Lakomý. Diváci: 500. ŽK: Barot (Spytihněv) - Murin (sigma) Spytihněv: Hájek - Kovář (68. Večeřa), Grabec, Horsák D., Kašpar - Laciga, Horsák A., Gröpl, Spurný - Barot "K", Křenek (68. Ulman) SK Sigma: Bárta - Janotka, Murin, Škerle "K", Vepřek - Rossi, Hořava (78. Varadi), Bajer - Vavřík (63. Nuc), Jerome (63. Schulmeister), Heinz. Trenér Zdeněk Psotka.