Sigma před odjezdem na soustředění zvítězila

10.02.2007 / A tým

V dalším přípravném utkání porazila Sigma druholigové Jakubčovice 4 – 2. Sigma svého soupeře po většinu utkání přehrávala, v závěru utkání však přenechala soupeři iniciativu a zbytečně dvakrát inkasovala. V domácím dresu nastoupil poprvé Brazilec Ricardo. V dresu Jakubčovic se vrátil na hřiště Sigmy její bývalý hráč Jiří Krohmer. Trenér Petržela se i v tomto utkání musel obejít bez několika zraněných. Dlouhodobě bez Hartiga a Romana Hubníka, nově také bez Michala Hubníka a Reného Formánka. U posledně jmenovaného se potvrdil poraněný meniskus a novou akvizici tak čeká artroskopie kolenního kloubu. Za ambiciózní tým Jakubčovic nastoupili exligoví David Langer, Martin Prohászka, Jiří Krohmer či Jan Baránek. Sigma však i bez zraněných opor byla po většinu utkání jasně lepším týmem. Aktivní v kombinaci byla zejména středová formace Melinho – Randa – Onofrej. První dva brejky domácím ještě nevyšly, ale v 5. minutě začal úřadovat Brazilec Melinho. Vysunul ideálně Onofreje a ten nedal Kollárovi šanci, 1 – 0. „Melimu i Lacovi je naštěstí jedno na čem hrají,“ narážel po utkání trenér Vlastimil Petržela na umělý povrch, který nemá příliš v oblibě. „Randa udělá také hodně práce, ale ta již není tolik vidět,“ dodal ještě k třetímu ze „střeďáků“ trenér Vlastimil Petržela. V 8. minutě se do aktivní hry přidalo ještě duo Pulkert – Janotka a diváci měli o zábavu postaráno. Domácí hlavičkáři odvrátili standardu hostů, míče se chopil Melinho a vysunul nastartovaného Pulkerta. Ten se postaral o totéž, ale jeho přihrávku z prvního doteku na Janotku srazil málem do vlastní sítě obránce Jakubčovic. V 15. minutě se však již početná divácká návštěva radovala podruhé. Tentokrát se Janotka míče dočkal a bylo to 2 – 0. Asistenci si připsal Vojta Schulmeister. Domácí byli stále aktivnějším týmem, ale dalšího vážného ohrožení branky Jakubčovic se dočkali až v 36. minutě. Centr Janotky ale nedokázal lépe zužitkovat Onofrej a trefil jen brankáře. V přestávce učinil trenér Petržela pouze jednu změnu. Vojtu Schulmeistera nahradil Vojta Štěpán. Do útoku se posunul Martin Pulkert, v záloze jej nahradil právě Štěpán. To trenér Bittengel vyměnil hned kvarteto hráčů. Branky stříleli ale domácí. Nový muž na hřišti Štěpán si v 50. minutě nasprintoval na milimetrový pas od Melinha a špičkou překonal vyběhnuvšího brankáře Pospěcha, 3 – 0. O šest minut později si na roh dobře naběhl Peter Šedivý. Byl ale přistrčen a míč hlavou netrefil dobře. Až v 62. minutě utkání dostal šanci vyniknout domácí gólman. Skokem pod nohy likvidoval Vojáček „nájezd“ Svatonského. V 65. minutě vysunul ideálně Štěpána opět Melinho. Vojta však promeškal vhodný okamžik a obránce mu střelu srazil. O minutu později si dvorní nahrávač Melinho akci zopakoval. Tentokrát si vybral Onofreje. Ten obešel i brankáře a zvýšil na 4 – 0. Trenér Petržela stáhl ze hry Brazilce Ricarda a nahradil jej Komárkem. Hostující kouč poslal na hřiště hned dvě čerstvé síly, Hanuse a Vondru. Sigma jakoby se uspokojila s výsledkem a přepustila dosavadní aktivitu soupeři. V 69. minutě chyboval brankář Vojáček, když neodhadl let míč, podběhl jej a dotírajícího útočníka musel faulovat. Pokutový kop proměnil Doležal v 70. minutě a bylo to 4 – 1. V 79. minutě napravil Vojáček svou chybu, když kryl střelu Grubhoffera z bezprostřední blízkosti. O minutu později byl však bezmocný. Špatný odkop domácí obrany uklidil do šatny Doležal, 4 – 2. A když minutu před koncem Vojáček zachránil své spoluhráče před třetí brankou, skončilo utkání 4 - 2. Zítra má tým Sigmy volno. V pondělí cestuje na soustředění do Nymburka. Více fotografií přineseme zítra v sekci Fanzona – Galerie. Branky: 5. a 66. Onofrej, 15. Janotka, 50. Štěpán – 70. a 80. z p.k. Doležal Sestava Sigmy: Vojáček – Škerle, Ricardo (66. Komárek), Šedivý, Vepřek – Janotka, Melinho, Randa, Onofrej, Pulkert – Schulmeister V. (46. Štěpán)