Sigma předvedla proti Opavě tragický výkon

22.11.2004 / A tým

Marnost. Právě tímto jedním jediným slovem se dá stručně ale trefně charakterizovat výkon fotbalistů SK Sigma Olomouc v utkání 14. kola Gambrinus ligy proti Opavě. Na Andrově stadionu se Sigma v sobotu celých devadesát minut trápila, směrem dopředu nebyla schopná vymyslet nic. A když sama po hrubé chybě inkasovala, nemohla bodovat. Tým trenéra Petra Uličného je v hlubokém útlumu, branku Sigma nedokázala vstřelit ve čtvrtém utkání za sebou, celkem už Hanáci čekají na gól 391 minutu. SK Sigma Olomouc - SFC Opava 0:1 (0:1) Trenér Uličný dal pro utkání s Opavou znovu důvěru útočníkům Reiterovi s Babničem, které po předchozím utkání v Teplicích kritizoval za mdlý výkon. Nastoupil také Bednář, takže se zdálo, že Sigma předvede ofenzivní smršť. Ale to se nestalo. Hostům stačilo zhustit střed, získávat odražené míče a nehnát se dopředu. S touto jednoduchou strategií si domácí nedokázali poradit ze celý zápas. Protrápený zápas jakoby předem avizovaly první dvě střely domácích – Reiter hlavičkoval v 11. minutě po centru Königa na první tyčce nad, o dvě minuty později Bednář z úhlu minul. Krach Sigmy přišel ve 30. minutě. Kovář se nedomluvil s Romanem Hubníkem, Kiša si vyměnil balon s Batistou a prostřelil Vaniaka. Ani to domácí nějak výrazně nenakoplo. Přesto měli dvě slibné možnosti. Ve 32. minutě Reiterův volej pod břevno vyrazil brankář Vašek na roh, v poslední minutě první půlky Bednář nestačil doběhnou před brankou centru Kobylíka zleva. Po změně stran hosté poskládali všechny hráče před šestnácku a začali bránit jednogólový náskok. A s tím si Sigma nevěděla rady. Hanáckou letargii potvrdila i 68. minuta. Vyskočil vybojoval míč nad Krajčovičem, dal Kučerovi, který balon poslal zleva před branku. Jenže tam, těžko říct proč, nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Trenér Uličný sáhl ke katastrofickému scénáři. Na hrot poslal Kučeru, Hudce a R. Hubník, ale žádný z nákopů se domácím nepodařilo uhrát. Odražené balony totiž domácí hráči nechávali soupeři. Opava při velkém tlaku, ovšem bezzubém, Sigmy zkoušela chodit do brejků, ale ty nedokázala dohrát. Z planého a marného náporu Hanáků přece jen vznikly dvě slibné šance – obě ze standardek. V 83. minutě po rohu nedokázal dotlačit balon do sítě volný Špiláček, v 90. pak trestný kop Kobylíka skončil na tyči. Branka: 30. Kiša. Rozhodčí: Závodný - Ondo, Jahoda. ŽK: Kobylík, Špiláček - Kiša, Bureš, Batista. Diváci: 3597. SK Sigma: Vaniak - R. Hubník, Kovář, Kučera - König (73. Bouška), Randa, Babnič, Špiláček, Kobylík - Reiter (61. Hudec), Bednář (60. Vyskočil). Trenér Petr Uličný. Opava: Vašek - Jašek, Krajčovič, Kotůlek, Bureš - Laciga (90. Zeher), Baránek (82. Kulig), Metelka, Sviták, Kiša - Batista (60. M. Hubník). Trenér Vlastimil Palička.