Sigma přejela Brno 3:0

22.08.2010 / A tým

Šesté kolo Gambrinus ligy přivedlo na pažit Androva stadionu brněnskou Zbrojovku. Zatímco Hanáci okupovali před duelem druhou příčku, Brno se krčilo na té poslední. Na hře to však příliš znát nebylo. "Bylo to nejlepší mužstvo, které tady na podzim hrálo. V zadu hráli velmi organizovaně, nebyl tam prosto pro kombinaci nebo narážečku," hodnotil po zápase Zdeněk Psotka. Olomoucký lodivod vsadil na stejnou sestavu, která v minulém kole porazila po vynikajícím výkonu ostravský Baník. Úvodní minuty utkání nabídly atraktivní podívanou z obou stran. Brňané se snažili potvrdit výkon z předchozího kola, kdy porazili Mladou Boleslav. Hanáci zase chtěli přesvědčit více než sedm tisíc přítomných diváků, že stojí za to přijít i příště. Po patnácti minutách první půle si Sigma vynutila tlak a ohrožovala brněnskou branku. Hubník v patnácté minutě branku minul, Petr o dvě minuty později hlavičkoval rovněž mimo a v osmnácté minutě opět Michal Hubník lobem přestřelil. Běžela sedmatřicátá minuta, když Sigma přišla o klíčového muže defenzivy a kapitána Radima Kučeru. Při obranném zákroku si naštašně poranil kotník a musel hřiště opustit na nosítkách. Kapitánskou pásku po zbytek utkání nosil stoperský kolega Škerle. "Radim Kučera si bohužel zlomil lýtkovou kost a bude mít nohu šest týdnů v sádře," informoval těšně po zápase Zdeněk Psotka. Sigma mohla jít do vedení v nastaveném čase prvního poločasu. Pavel Šultes nejprve vybojoval rohový kop, který zatočil Tomáš Janotka přímo do brány. Z brankové čáry s vypětím všech sil musel vyrážet brankář Lejsal. Hanáci opět potvrdili, že druhé poločasy jim jdou lépe. Hned v úvodu se o tom přesvědčilo i Brno. Běžela dvaapadesátá minuta, když Sigmě vyšla parádní kombinace. Tomáš Hořava našel přesným pasem Jakuba Petra, který vybídl ke skórování lépe postaveného Hubníka. V oslnivé formě hrající útočník překonal Lejsala a připsal si pátou branku v probíhající sezoně. Sotva diváci usedli na svá místa, opět se zvedali a aplaudovali. Tentokrát si jejich přízeň zasloužil Pavel Šultes, jenž přízemní střelou překonal Lejsala podruhé. Dosud statečně bojující Brno se nezmohlo na jakýkoliv odpor a jako přídavek dostalo třetí branku. Osm minut před koncem vybojoval míč Melinho, poslal jej na křídlo Petrovi, který nacentroval a Melinho hlavou balon uklidil za Lejsalova záda. Hanáci tak zvládli další utkání a potvrdili, že hrají v lize nejpohlednější fotbal. Se čtrnácti vstřelenými brankami jsou nejlépe střílejícím mužstvem a se čtyřmi inkasovanými nejlépe bránícím.
SK Sigma Olomouc - FC Zbrojovka Brno 3:0 (0:0) Branky: 53. Hubník (Petr), 54. Šultes (Hořava), 82. Melinho (Petr) Rozhodčí: Mikel - Peřina, Szarowski Diváci: 7310 ŽK: Janotka - Červinek, Kalabiška Sestavy: SK Sigma: Drobisz - Janotka, Škerle, Kučera "K" (36. Hořava), Vepřek - Bajer, Navrátil (77. Melinho), Rossi - Petr, Šultes (84. Vašíček), Hubník Zbrojovka: Lejsal - Dřížďal, Červinek, Trousil, Husár - Michálek, Dostálek "K", Polách (85. Střeštík), Rýdel - Rabušic (46. Došek), Kalabiška