Sigma přejela Teplice 3:0 a jde do finále!

19.04.2012 / A tým

Po domácí bezbrankové remíze čekala Sigmu Olomouc těžká odveta semifinále Poháru České pošty na teplických Stínadlech. Hanákům se utkání vydařilo a po dvou brankách Michala Ordoše a jednom vlastenci se Olomouc raduje z postupu do finále Poháru České pošty. Trenér Petr Uličný nemohl počítat se zástupem zraněných. Kromě dlouhodobých marodů Jakuba Petra a Tomáše Hořavy chyběli také Daniel Rossi, Honza Schulmeister, Martin Hála a Zdeněk Klesnil. I přesto byli Hanáci v duelu s Teplicemi po celý zápas lepším týmem. Úvod prvního poločasu byl oboustranně opatrný a nepřesný. Střelami mimo se prezentovali Varadi a Janotka. Slabými nůžkami nevystrašil gólmana Grigara ani Kuba Podaný. První pokus na branku měli tepličtí v jedenatřicáté minutě hry. Slabá hlavička Egona Vůcha byla také jedinou šancí, kterou si v utkání vypracovali. V závěru prvního poločasu Sigma udeřila. Martin Pospíšil vysunul přesnou přihrávkou Michala Ordoše, který se po přiťuknutí teplického obránce trefil za záda brankáře Grigara. V poslední minutě hry Sigma svůj náskok zvýšila. Po prudkém centru Adama Varadiho si vstřelil vlastní branku teplický obránce Siva. Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Matné Teplice si nedokázaly vypracovat žádnou příležitost a byla to tak znovu Sigma Olomouc, kdo se radoval ze vstřelené branky. V pětašedesáté minutě vyvezl míč na polovinu Teplic Honza Navrátil, nahrál volnému Varadimu, jemuž ale míč sklouzl z kopačky až k Michalu Ordošovi, který zakončoval do prázdné branky. Pohodlným vítězstvím 3:0 si Sigma znovu po roce zajistila účast ve finále Poháru České pošty, kde se střetne s pražskou Spartou. Finále je na programu 2. května a dějištěm bude zrekonstruovaný stadion v Plzni. Vítěz finálového utkání si zajistí účast v Evropské lize v ročníku 2012/13. V případě, že by se ale vítěz poháru stal zároveň mistrem ligy, připustil by své místo v Evropské lize poraženému finalistovi.
FK Teplice - SK Sigma Olomouc 0:3 (0:2) Branky: 39. Ordoš (Pospíšil), 45. Siva (vlastní), 65. Ordoš (Varadi) Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Mencl. ŽK: Lukáš, Rosa - Navrátil, Kučera, Heinz, Pospíšil. Diváci: 2650. Teplice: Grigar - Vondrášek (60. Smejkal), Lukáš, Matula, Rosa - Stožický (53. Dolejš), Čajič (68. Mujagič), Siva, Vachoušek, Vůch - Jindráček. Trenér Petr Rada. Sigma: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Kučera (89. Nepožitek), Pospíšil, Navrátil (85. Heinz) - Varadi, Ordoš (79. Jirouš), Podaný. Trenér Petr Uličný.
Střely na: 1:6 Střely vedle: 1:4 Rohy: 0:4 Fauly: 11:17 Ofsajdy: 2:0

9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby