Sigma přelobovala Jihlavu

12.08.2002 / A tým

Sigma přelobovala Jihlavu Nevídané momenty přineslo téměř šesti stovkám diváků utkání druhého kola druhé ligy mezi SK Sigma Olomouc B a Jihlavou. Domácí předvedli dokonalý lobing. První branku zápasu dal ze třiceti metrů Martins Ekwueme, druhou přidal téměř z půlící čáry Spáčil. Sigma si sice vlastními nedostatky utkání zkomplikovala, ale zvítězit nakonec dokázala. SK Sigma B - Jihlava 3:2 (2:0) Ve 3. minutě netrefil ve vyložené šanci Ševela volejem jihlavskou branku. Po šedesáti sekundách se už ale domácí dočkali. Gólman Bartoš vyrazil míč daleko před vápno, Nigerijec Martins Ekwueme se z první opřel do balónu a trefou do prázdné přes zkoprnělého Bartoše oslavil svou čtvrteční registraci v SK Sigma. V 11. minutě měla Sigma štěstí, hlavička Večeři po rohu šla těsně vedle levé tyče. Ve 31. minutě si brankář Bartoš vybral další slabší moment. Vyběhl daleko před vápno a odkopl míč. Jenže jen ke Spáčilovi, který exkluzivním volejem téměř od půlící čáry zařídil druhý gól Sigmy. Hned po rozehrání kopala Sigma roh, Ševela hlavou o chlup minul odkrytou kasu. Do druhé půlky učinili hosté dvě změny v sestavě, ale do vyložené šance se nedostali. Tu měli v 62. minutě domácí. Po chybě jihlavských zadáku šel sám na bránu Vyskočil. když se chytal zakončit, sundal jej zezadu Večeřa. Dostal pouze žlutou kartu a Sigma kopala penaltu. Brankář Bartoš ji ale Laštůvkovi vyrazil. Po třech minutách zahrávali hosté přímý kop. Na Gottwaldův centr si vyskočil právě hříšník Večeřa a bylo to jen o gól. Jihlavská naděje ale trvala jen osm minut. V 73. minutě našel Spáčil křižným pasem od pravé lajny na levé straně volného Ševelu. Ten bez meškání posunul do vápna Laštůvkovi, který ranou k tyčce odčinil zahozenou desítku. Sigma mohla přidat i další branky. V 81. minutě gólman Bartoš zneškodnil jedovici Laštůvky z trestného kopu, o čtyři minuty později jej při bombě Štrbíka zachránila pravá tyčka. Místo klidného dohrání si ale juniorka ještě ze zbytku zápasu udělala zbytečné drama. V 89. minutě si totiž Glos dal vlastní branku a hosté dostali možnost zkusit se poprat aspoň o bod. Juniorka už ale i ve tříminutovém nastavení první výhru sezóny uhájila. Branky: 4. M. Ekwueme, 31. Spáčil, 73. Laštůvka - 65. Večeřa, 89. vlastní Glos. Rozhodčí: Hlaváč - Hojsík, Kovařík. ŽK: Spáčil, Štrbík, Hudec - Večeřa, Gottwald. Diváků: 532. Sigma B:Kjučukov - Glos, Krajčovič, Čep, Spáčil - Ševela, M. Ekwueme (56. Hudec), Laštůvka, Štrbík - P. Ekwueme (46. Krpec), Vyskočil (75. Rojka). Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 3. srpna 2002