Sigma přišla o bod pět minut před koncem

21.11.2002 / A tým

Sigma přišla o bod pět minut před koncem Po střeleckých hodech fotbalistů Slavie Praha v posledních zápasech se tentokrát její hráči trápili. Téměř z toho vytěžila bod Sigma Olomouc, ale pět minut před koncem jí naději na remízu vzal střídající Tomáš Došek. Sigma měla ve druhém poločase k brance několikrát blízko. Střelu Luboše Reitera vykopávala obrana z brankové čáry, pak střídající Michal Ševela po individuální akci přestřelil. Trenér Jiří Kotrba se tedy ani ve třetím utkání na lavičce Sigmy bodu nedočkal. Slavia Praha - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0) Hosté dali hned po pár vteřinách jasně najevo, že nehodlají v Praze jen bránit. Vlček unikl po pravém křídle, ale Urbánek svou hlavičku nasměroval jen do náruče brankáře Černého. Čtvrthodinu se hrálo prakticky pouze ve středu hřiště, diváci se pohledným fotbalem rozhodně nerozehřáli. Slabé střely Kuky, Kuchaře a Dostálka příliš hostujícího kapitána Vaniaka neprověřily. Až ve 21. minutě dvojice náhradníků v útoku Kuka - Adauto o sobě dala vědět. Prvně jmenovaný našel volného Brazilce, ale ten namířil jen do nohou padajícího Vaniaka. Slavistická ofenzíva nabrala na obrátkách, ale i když akce byly na pohled hezké, chybělo jim to hlavní - zakončení. Ke gólu nevedla ani akce Adauta, který vybídl ke střele Kuchaře, ovšem jeho pokus šel hodně vysoko. Do druhého poločasu poslal domácí trenér Beránek na trávník místo obránce Hrdličky třetího útočníka Vachouška a hře Slavie to prospělo. Soupeře zatlačila na jeho polovinu, ale pozor si musela dávat na rychlé brejky, při nichž dlouhými pasy hledali olomoučtí hráči především nebezpečného Vlčka. Ke gólu měli nakonec blíže hosté. Po nepřesném odkopu jednoho z obránců Slavie v 63. minutě pálil Reiter, ale již překonaného gólmana Černého zastoupil na brankové čáře Müller a zachránil svůj tým od pohromy. Dvacet minut před koncem prokličkoval domácí obranou střídající Michal Ševela, ale ze dvanácti metrů vystřelil nad. V závěru se snažili domácí rozhodnout, ale hostující obrana pracovala dlouho spolehlivě. Dvanáct minut před koncem se Vachoušek dožadoval penalty, ovšem rozhodčí Beneš mu naopak ukázal žlutou kartu za filmování. A když Vaniak vyškrábl Tomáši Doškovi konečky prstů střelu na roh a totéž poté provedl s pokusem jeho bratra Lukáše, zdálo se, že se Hanáci budou radovat z nečekaného zisku bodu. Z následného rohu, který kopal Skácel však vyskočil nejvýše právě Tomáš Došek a pátou brankou sezóny jim radost zkazil. Branka: 85. T. Došek. Rozhodčí: Beneš - Amler, Krátký. ŽK: Vachoušek, Kuchař, Skácel - Vaniak. Diváci: 3757. Slavia: Černý - L. Došek, Müller, Petrouš, Hrdlička (46. Vachoušek) - Kuchař, Gedeon, Dostálek, Skácel - Kuka (64. Piták), Adauto (71. T. Došek). Trenér Miroslav Beránek. SK Sigma Olomouc: Vaniak - Zbožínek (89. Caha), Rozehnal, Hubník, Kučera - Siegl (76. Ševela), Kováč, Petrenko (41. Vyskočil), Urbánek - Vlček, Reiter. Trenér Jiří Kotrba. Olomoucký den, 18. listopadu 2002