Sigma přišla o bod v poslední minutě

19.10.2003 / A tým

Sigma přišla o bod v poslední minutě Hodně blízko bodového zisku byli fotbalisté SK Sigma Olomouc v utkání 11. kola Gambrinus ligy v Uherském Hradišti. Sice se Synotem prohrávali po první půlce nula jedna, ale pak dokázali skore dvěma pěknými góly Stanislava Vlčka a Luboše Reitera otočit. Jenže následovaly dvě laciné a zbytečné inkasované branky a Sigma nemá ani bod. Synot - SK Sigma Olomouc 3:2 (1:0) Utkání Olomoučtí nezačali dobře. Ve 3. minutě brankář Vaniak vyrazil bombu Nezmara před velké vápno, odkud nekrytý Abrahám trefil poloprázdnou bránu. To hosty na chvíli zarazilo. Ale domácí se nedokázali dostat k žádné gólové šanci. Sigma se začala rozjíždět a měla blízko k vyrovnání. Ve 12. minutě po centru Vlčka domácí zadáci v poslední chvíli zachraňovali před nabíhajícím Kučerou. Minutu na to poslal Reiter do vápna Babniče, ale sudí Míka zvedl praporek. Ve 20. minutě nacentroval znovu zprava Vlček. Na první tyčku si naběhl Babnič, ale hlavou neusměrnil míč přesně, jeho střela šla půl metru vedle. Ve 29. minutě se pak podruhé v prvním poločase ozvali domácí. Hlavička Nezmara proletěla těsně vedle levé tyčky Vaniakovy branky. Pak se hosté dostali do dvou hodně nebezpečných brejků. První zastavila přihrávka Vlčka Babničovi na paty, druhou, přečíslení tří na jednoho, pak nepřesná přihrávka Babniče na Reitera. Ve 37. minutě potom zkusil brankáře Drobisze překvapit střelou z úhlu Špiláček, domácí gólman míč s vypětím všech sil přehodil přes břevno. Druhou půlku začali hosté výborně. Špiláček po průniku ještě nenašel nabíhajícího spoluhráče. Pak utekl zadákům Vlček, přihrál před bránu a Reiterovi chyběl k zakončení krok. Ve 48. minutě bylo vyrovnáno. Kučera nacentroval zleva, Vlček si seběhl z pravé strany zálohy a nikým neatakován nedal ranou z voleje brankáři Drobiszovi nejmenší šanci. Pak to zkoušel dvakrát zdálky Reiter, ale mířil vždy jen do domácího gólmana. Vynahradil si to v 64. minutě. Babnič na půlce ťukl míč do běhu Vlčkovi, ten posadil na zem Palínka a nahrál nabíhajícímu Reiterovi. Reiter si připravil ideální střeleckou pozici a umístěnou bombou k levé tyčce z hranice šestnáctky odsoudil Drobizse podruhé do role diváka. Domácí nerezignovali a při dvou hlavičkách Nezmara stálo při Sigmě štěstí. To tým opustilo v závěru zápasu. V 75. minutě rozhodčí Liba, který mimochodem dokázal vytvořit pro domácí tým celkem slušný tlak, neodpískal při útočné akci Synotu jasný faul na Romana Hubníka. Následoval střílený centr, který brankář Vaniak neudržel a Malár mu míč ukopl z pod rukavic za brankovou čáru. Ve zbývajícím čase se oba týmy snažily strhnout výsledek na svoji stranu. Šestnáct sekund před vypršením řádné hrací doby se dostal k propadenému míči na malém vápně Abrahám. Vaniak si na jeho střelu sice chytil, ale brance zabránit nedokázal. V Uhreském Hradišti Sigmě nepřálo štěstí, na rozdíl od domácích dala pěkné branky, ale inkasovala po náhodně odražených míčích. Olomoucké fotbalisty přijelo povzbudit několik stovek fanoušků, kteří zasouží pochvalu. Celý zápas příkladně povzbuzovali svůj tým. Branky: 3. a 90, Abrahám, 75. Malár - 48. Vlček, 64. Reiter. Rozhodčí:Liba - Krátký, Míka. ŽK:Caha, Babnič. Diváků: 6 543. Synot: Drobisz - Němčický, Palínek, Bureš, Čoupek (66. Kaldec) - Petržela, Polách, Abrahám, Kostka (73. Činčala) - Nezmar, Meduna (66. Malár). Trenér Karel Jarolím. Sigma: Vaniak - Randa, R. Hubník, Hudec, Caha - Vlček, Špiláček, Zbožínek, Kučera - Babnič (82. Siegl), Reiter. Trenér Petr Uličný. zdroj:www.sigmafotbal.cz