Sigma přišla o výhru v závěru

07.09.2002 / A tým

Sigma přišla o výhru v závěru Dlouhou sérií již sedmadvaceti domácích zápasů v lize bez porážky se mohou chlubit fotbalisté žižkovské Viktorie. Před zraky pozorovatele z Glasgow Rangers, soupeře Žižkova v prvním kole Poháru UEFA, prohrávali Pražané na podmáčeném terénu již 0:2. V prvním poločase poslal Sigmu do vedení záložník Ale Urbánek, ve druhém se po Urbánkově centru trefil Patrik Siegl. O slibný náskok ale Sigma smolně přišla. Konečnou remízu 2:2 zařídil pro domácí v poslední minutě Kennedy Chihuri. Žižkov - SK Sigma Olomouc 2:2 (0:1) Na Olomouci jako by nebylo znát, že ještě ve čtvrtek večer bojovala v Sarajevu až do penaltového rozstřelu o postup do prvního kola Poháru UEFA. Ve stejný den měla Viktoria na programu domácí zápas téže soutěže proti sanmarinskému Domagnanu, ale odpolední duel v tréninkovém tempu nemohl pražským fotbalistům ubrat mnoho sil. Hned v úvodu musela žižkovská obrana řešit nebezpečné protiútoky Sigmy a obránce Ščasný v tísni na poslední chvíli uklidil balón do Kučerovy náruče. Domácí zahrozili vzápětí a po rohu Straceného hlavičkoval mimo branku Chihuri. Na těžkém terénu se sice domácí snažili vytvořit si tlak, ale s centrovanými míči do vápna si defenzíva Moravanů poradila. Naopak Olomoučtí byli úspěšní, protože Rozehnal našel na velkém vápně Urbánka a ten střelou levačkou k tyči otevřel skóre. Žižkovský Janoušek poté upadl po souboji s Cahou ve vápně, ale penaltu si nevymodlil. Domácí gólman Kučera měl více práce než jeho protějšek Vaniak. V 23. minutě narazil Černý Urbánkovi a jeho ránu pod břevno Kučera zlikvidoval. Vzápětí pálil těsně nad Siegl. Žižkov vyprodukoval jen Piklovu tečovanou střelu a po střetu se Špiláčkem chtěl od rozhodčího Vidláka opět pokutový kop Janoušek. Špiláček pak ještě zakončil poločas spálenou šancí. Druhou část hry začali lépe hosté a po chybě domácí obrany zužitkoval Urbánkův centr Siegl v druhý gól. Viktoria se ale nevzdala. Po přihrávce Krutého ještě zamířil Vávra vedle branky, ale v 69. minutě už Straceného přímý kop tečoval lehce hlavou za Vaniakova záda kapitán Pikl. Olomoucký gólman pak vyřešil nebezpečný závar, ale v poslední minutě nestačil na Chihuriho tečovanou střelu. Branky: 69. Pikl, 90. Chihuri - 16. Urbánek, 50. P. Siegl. Rozhodčí:Vidlák - Vodička, Talpa. ŽK: Vávra - Caha, Reiter, Vaniak, P. Ekwueme. Diváků: 1233. Žižkov: P. Kučera - Ščasný (61. Krutý), Buryán, Mlejnský, Šmarda - Stracený, Sabou, Pikl, Janoušek (71. Dirnbach) - Chihuri, Šebesta (46. Vávra). Trenér Vítězslav Lavička. Sigma: Vaniak - Špiláček, Rozehnal, R. Kučera, Caha - Siegl, Kováč, Černý (86. M. Ekwueme), Urbánek - Putík (82. P. Ekwueme), Reiter. Trenér Bohumil Páník. Olomoucký den, 2. září 2002