Sigma přivezla bod z Blšan

13.04.2004 / A tým

Jarní jízda fotbalistů SK Sigma Olomouc v Gambrinus lize pokračuje. Hanáci hráli ve 25. kole soutěže v Blšanech a domů se vrátili se ziskem bodu za remízu. Sigma dokázala zabrat, i když v utkání dvakrát prohrávala. Tým trenéra Petra Uličného prodloužil sérii neporazitelnosti na devět utkání a je v tabulce druhý. Blšany - SK Sigma Olomouc 2:2 (1:1) Zápas nezačal pro hosty šťastně. V 1. minutě začala série tří blšanských rohů. Domácí zahráli všechny na první tyčku a po třetím z nich lízl míč do olomoucké sítě Horáček. Sigmu nepovedený úvod ale moc nerozhodil. V 11. minutě vrátil míč do ohně po rohu Randa a patička Romana Hubníka znamenala vyrovnání. Hosté byli v poli lepší a snažili se držet nebezpečné domácí útočníky daleko od své šestnáctky. Ve 20. minutě zaváhal Glos, domácí vyjeli do útoku a Vaniak musel vybíhat proti Zelenkovi. Ve 32. minutě Sigma vyzrála na blšanskou obranu, jenže Glos místo střely z voleje zpracovával míč a nechal se vytlačit z dobré pozice. Pak pálil z pětadvaceti metrů na střed Kučera. Poločas zakončil Špiláčkův lob za obranu, gólman Chvalovský stihl vyběhnout před Babničem včas. I v úvodu druhé půlky byli domácí nebezpeční. Po rohu hlavičkoval Zelenka nad. V 52. minutě vyšel Sigmě brejk, Babničovo zakončení ale neletělo mezi tyče. Po čtyřech minutách trefil Vaniak odkopem Zelenku do zad, Pešír se hnal do šance, ale Kučera ho dokázal včas zpacifikovat. Pak se ozvali hosté, Vyskočil se dvakrát do vápna neproháčkoval, střelám Babniče a R. Hubníka chyběla patřičná razance. V 74. minutě nechala obrana prostor Zelenkovi a Sigma podruhé prohrávala. Ale ne na dlouho. Přímý kop za faul na Vyskočila zakroutil do vápna Babnič. Kučera se zbavil svých strážců a hlavičkou do protipohybu brankáře srovnal. Sedm minut před koncem měl Sigma blízko tři body. Randa proklouzl do vápna, jeho střelu si srazil na vlastní bránu Šourek. Gólman Chvalovský míč reflexivně vyrazil. Jenže jen před sebe, kde byl volný Reiter. Slovenský kanonýr však z malého vápna pouze nastřelil domácí brankáře. Branky: 2. Horáček, 74. Zelenka - 11. R. Hubník, 76. Kučera. Rozhodčí: Poledník - Hruška, Slavík. ŽK: Vorel, Pleško (B). Diváků: 2300. Blšany: Chvalovský - Lukáč, Horáček, Šourek, Pleško - Vorel, J. Bílek (86. Kožíšek), Sýkora, Šelicha (46. Pudil) - Pešír, Zelenka. Trenér Michal Bílek. Sigma: Vaniak - R. Hubník, Hudec, Kučera, Caha - Randa, Zbožínek, Špiláček, Glos (51. Vyskočil) - Babnič (88. Krajčovič), Reiter. Trenér Petr Uličný.