Sigma přivezla bod z Teplic

23.02.2004 / A tým

Ani ve druhém jarním dějství Gambrinus ligy nehráli fotbalisté SK Sigma Olomouc v optimálním složení. V 18. kole české nejvyšší soutěže musel trenér Petr Uličný znovu improvizovat. V Teplicích mu v sobotu chyběli Bouška (zranění), R. Hubník (nemoc) a navíc na lavce zůstal Urbánek, který není stoprocentně v pořádku. Uličný složil stoperskou dvojici z Hudce a Krajčoviče, na levou zálohu poslal Kučeru, do prava Vyskočila. Zbytek týmu zůstal na svých místech. Novinky v sestavě se neprojevily na defenzivě, ve které byli bezchybní Hudec s Krajčovičem. Ale Sigmě chybělo více přesnosti v přechodu do útoku. Jinak mohl v Teplicích vyhrát. Teplice - SK Sigma Olomouc 0:0 Sigma začala utkání ofenzivně. V 6. minutě po průniku Cahy ťukl míč proti noze Babnič Reiterovi, ale hanácký střelec trefil jen domácího brankáře Poštulku. Dvě minuty poté poslal Špiláček dobrou kolmičku pro Babniče, tomu k zakončení chyběly dva kroky. V defenzivě Sigma pracovala spolehlivě, Teplice mohly hrozit jen ze standardek. Částečně z rohů, a také přímých kopů, kterých domácím sudí Matějek daroval za devadesát minut celkem slušný počet. Ve 27. minutě opět zahrozili hosté. Krajčovič vyslal pas za obranu Babničovi, gólman Poštulka musel ven z vápna a v pádu hlavou míč uklidil pryč. V závěru poločasu pak rodící se rychlou akci hostí zastavil praporek pomezního Gulajeva. I po přestávce měl hra podobný obraz jako v první půlce. Sigma v obraně pracovala dobře, takže Teplice neměly žádnou brankovou šanci. V 61. minutě mohl přijít první jarní gól Hanáků. Babnič zprava zatáhl balon na střed, Reiter přetlačil Radu a před Kučerou byl jenom teplický brankář. Kapitán Sigmu ho ve stoprocentní šanci trefil. Dvě minuty poté hosté vyzráli na teplické zadní řady. Reiter mohl jít sám na bránu, nebýt hvizdu rozhdočího Matějka a odpískání údajné ruky. Zápas se pomalu chýlil k bezbrankové plichtě, ale přišly ještě dva momenty, které mohly Olomouci bod vzít. V 88. minutě přišla první chyba Sigmy ve hře, Verbíř zprava odcentroval a volný Tesařík hlavou z malého vápna netrefil branku. Rozhodčí zkusil domácím pomoci ještě v nastaveném čase. Vymyslel přímý kop z hodně nebezpečné pozice, ale Doležal minul a hráči Sigmy se mohli radovat z bodu. Rozhodčí: Matějek - Gulajev, Adam. ŽK: Krmaš - Randa, Špiláček, Caha, Urbánek. Diváci: 3735. Teplice: Poštulka - Doležal, Rada, Hunal, Leitner - Verbíř, Krmaš, Skála (64. Benát), Tesařík - Kowalík (68. Veleba), Mašek. Trenér František Straka. SK Sigma: Vaniak - Randa, Krajčovič, Hudec, Caha - Vyskočil, Špiláček, Zbožínek, Kučera - Babnič (80. Urbánek), Reiter (84. M. Hubník, 90. Ševela). Trenér Petr Uličný.