Sigma přivezla body ze Zlína

21.09.2004 / A tým

Fotbalisté Olomouce porazili v dohrávce šestého kola Zlín na jeho hřišti a připsali si první výhru v sezoně na hřišti soupeře. Vítězství je posunulo na třetí místo v tabulce. Zlín – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:2) Už v páté minutě vystrašil zlínského gólmana Baránka ostrou střelou Bednář, po následném Kobylíkově rohu skončila Hudcova hlavička jen na boční síti. Hned z protiútoku zahrozil na opačné straně Lukaštík, ale jeho pokus z hranice šestnáctky Vaniak nadvakrát kryl. V sedmé minutě se radovali ze vstřeleného gólu na cizím hřišti fotbalisté Olomouce. K odraženému balonu se dostal kapitán Kučera a ránou bez přípravy nedal Baránkovi šanci. Zlínští se snažili o rychlou odpověď, ale naráželi na zformovanou obranu hostů, kteří podnikali nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich se kolem Dujky protáhl Bednář, jenže jeho křížná střela jen těsně minula pravou tyčku. Ve 26. minutě předvedli nejpovedenější akci první půle hráči Zlína. Parádní kombinaci Červenky, Činčaly a Vidličky ale zakončil posledně jmenovaný hráč střelou do připraveného Vaniaka. O chvíli později usměrnil Dujkův centr hlavičkující Malár opět jen do náruče olomouckého brankáře. Těsně před přestávkou pak přišel druhý úder hostů, když po centru Randy ztrestal nedorozumění zlínských zadáků technickou střelou Kobylík. Druhou půli začali lépe domácí, ale pozorný Vaniak jim nedovolil snížit dvoubrankové manko. Nejprve efektně zneškodnil Lasotův pokus, poté reflexivně vytáhl hlavičku Červenky nad břevno. Na ofenzivu však nezapomínal ani tým z Hané. Po zaváhání Kroči se na Baránka řítil Kobylík, ale domácí gólman si s jeho střelou poradil. Zanedlouho ani nemusel zasahovat, protože Babnič ve vyložené pozici z pěti metrů netrefil bránu. I ve zbytku zápasu byl mnohem zaměstnanější domácí gólman, který uchránil Zlín od debaklu při šancích Bednáře a Zbožínka. Branky: 7. Kučera, 42. D. Kobylík. Rozhodčí: Šedivý - Holub, Novák. ŽK: Lukaštík - A. Bednář, Špiláček, Zbožínek. Diváci: 3583. Zlín: Baránek - Vidlička (79. Novosad), Kroča, Hubáček, Dujka - Červenka (62. Zapletal), Lasota, Dobeš (69. Janíček), Lukaštík - Malár, Činčala. Trenér Vlastimil Palička. Olomouc: Vaniak - R. Hubník, Kovář, Hudec, Kučera - Randa, P. Zbožínek, Špiláček (90. Reiter), D. Kobylík - A. Bednář (84. Vyskočil), Babnič (72. Bouška). Trenér Petr Uličný.