Sigma prohrála brankou z penalty

27.02.2005 / A tým

Fotbalisté Sigmy Olomouc v úvodním utkání ligového jara v Praze na Strahově dvakrát dotáhli náskok Slavie, ale na Holeňákovu penaltu už neodpověděli a prohráli 2:3. Na závěrečných dvanáct minut poslal domácí trenér na hřiště i Václava Kolouška, který naposledy hrál loni v dubnu a od té doby bojoval s leukémií. Slavia Praha – SK Sigma Olomouc 3:2 (2:1) Na únorový termín na výborném trávníku začali domácí ofenzivněji a již ve třetí minutě vyzkoušel Gedeon střelou z dálky neoficiálního mistra světa v chytání trestných kopů Vaniaka. O tři minuty později přestřelil z dvanácti metrů v dobré pozici Latka. Po dvaceti minutách padla úvodní ligová branka jara a její autor z ní žádnou radost neměl. Olomoucký Roman Hubník totiž usměrnil Sedláčkův centr do vlastní sítě. Pojistit domácí vedení mohl Latka. Po akci Fořta s Pitákem však z deseti metrů jen lehce poslal míč do náruče Vaniaka. Naopak hosté vytěžili z minima maximum. Po závaru před brankou vystřelil Zbožínek, míč ještě lehce lízl Zbončák a bylo vyrovnáno. O minutu později však domácí opět vedli. Vlček překvapil nepovedenými nůžkami Vaniaka a sedmým gólem si dal dárek k dnešním devětadvacátým narozeninám. Do druhého poločasu udělal trenér Olomouce Uličný dvě změny a Michal Hubník se mu za důvěru rychle odvděčil. V 58. minutě se nejlepší střelec olomoucké přípravy až příliš snadno zbavil Bejbla a podél vybíhajícího Kozáčika s jistotou vyrovnal. V olomouckém dresu se v této sezoně trefil poprvé, ale na podzim dal dva góly při hostování v Opavě. Střídání však vyšlo i domácímu koučovi Csaplárovi. V 68. minutě poslal do hry Kuku místo Fořta a nejzkušenější hráč domácích už po několika sekundách zařídil penaltu. Po Pečnikově faulu ji kopal Holeňák a bezpečně proměnil. Slavia tak jednomu ze svých soupeřů v boji o druhé místo hned na startu jara bodově utekla. Branka: 20. R. Hubník vlastní, 44. Vlček, 69. Holeňák z pen. - 43. Zbožínek, 58. M. Hubník. Rozhodčí: Bouše - Zlámal, Lhoták. ŽK: M. Hubník, Zbožínek, Pečnik, Špiláček, Kobylík. Diváci: 2969. Slavia: Kozáčik - Švec, Holeňák, Bejbl, Zbončák - Piták, Latka, Gedeon, Sedláček (78. Koloušek) - Vlček (86. Adauto), Fořt (68. Kuka). Trenér Josef Csaplár. SK Sigma: Vaniak - König (46. Randa), R. Huník, Kovář, Kučera - Kobylík, Zbožínek (80. Reiter), Špiláček, Pečnik - Babnič, Bednář (46. M. Hubník). Trenér Petr Uličný.