Sigma prohrála na Letné

02.09.2007 / A tým

V pátém kole Gambrinus ligy jela Sigma na pražskou Letnou, kde se střetla s posledním mistrem české nejvyšší soutěže. Sigma vstoupila do utkání aktivně, postupem času však vyklízela pozice. Souboj se Spartou rozhodl jediným gólem zápasu Libor Došek. Čtyři minuty před koncem sparťanský dlouhán při výskoku odklonil ruce brankáře Drobisze a hlavou usměrnil míč do branky. Úvod přinesl vyrovnaný fotbal. Do šance se nejprve probojoval Kisel, zakončil však nad bránu Petra Drobisze. Sigma odpověděla ze standardní situace. Míč si k rohovému kopu postavil Bajer, odcentroval na hlavu Rossiho, ten však nezamířil. V jedenatřicáté minutě došlo k jedné z klíčových situací zápasu. Rozběhnutý Michal Hubník převzal míč a měl našlápnuto do samostatného úniku. S tím se nechtěl smířit Kladrubský a nešetrně do olomouckého útočníka zajel. Po právu tak viděl červenou kartu a musel jít pod sprchy. O tři minuty později se dostal do šance opět Michal Hubník. Z malého vápna ale přestřelil Poštulkovu bránu. Ještě v prvním poločase musel přistoupit trenér Pulpit ke střídání. Randa se po vlastním skluzu jen těžce sbíral z hrací plochy a o pár vteřin později musel ze hřiště definitivně odstoupit. Zápas nepředstavoval žádný festival šancí. Až v pětapadesáté minutě mohla Sparta poprvé skórovat. Horváthův trestný kop hlavičkoval Brezinský. Až na brankové čáře zachraňoval situaci Michal Hubník. To už na hřišti nebyl Lukáš Hartig, jenž se nechal po bolestech ve svalu vystřídat. Třetí vynucené střídání přišlo v 63. minutě, když po úderu do hlavy nebyl schopen pokračovat ve hře stoper Škerle. Od té doby to v obraně Sigmy začalo drhnout. V 67. minutě měl ve vápně dostatek prostoru Libor Došek, obtočil se kolem míče a následnou střelou orazítkoval tyč. Pět minut před koncem přišla velká šance Sigmy. Janotka utekl po pravé straně a odcentroval na Michala Hubníka. Jeho neumístěná hlavička však skončila v náručí golmana Poštulky. O minutu později udeřila Sparta. Jurkič nezvládl souboj u brankové čáry a z následného centru skóroval Libor Došek. Při svém výskoku v malém pokutovém území rukama odklonil ruce brankáře. Protesty hráčů byly marné a sudí Racek branku uznal. Sparta si své vedení do konce zápasu již pohlídala a dokráčela pro tři body. "Hráli jsme třetí utkání na hřišti soupeřů a podali jsme výkon, který snese určité měřítko. Inkasovali jsme až těsně před koncem, takže nálada určitě nebude nejlepší," hodnotil bezprostředně po zápase Martin Pulpit. Přestože byl souboj Doška s Drobiszem na hraně fotbalových pravidel, trenér viděl chybu v olomoucké obraně i zásahu brankáře. "Jurkič nechal Pospěcha odcentrovat a Drobisz šel do souboje s Doškem. Brankář tam měl jít důrazněji a míč chytit nebo vyrazit." Po zápase vzal inkasovanou branku na sebe i brankář Drobisz: "Ten zápas měl skončit 0:0, ale mojí vinou jsme prohráli. Měl jsem míč vyboxovat i s Doškovou hlavou na roh a byl by klid." Přes porážku se dala na zápase najít i pozitiva. První půli si Sparta nevypracovala výraznější šanci ke skórování, směrem dopředu nebyl výkon podle představ. "Když některá pozitiva z tohoto zápasu přeneseme do dalšího duelu na hřišti soupeřů, budeme schopni příště bodovat," tvrdil po zápase Pulpit. AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0) Branka: 86. Došek Sestava Sparty: Poštulka - Pospěch, Řepka, Kadlec, Kladrubský - Kisel (46. Kulič), Horváth, Hušek, Žofčák (35.Brezinský) - Rezek (78.Matušovič), Došek Sestava Olomouce: Drobisz - Randa (44.Jindřišek), Šuškavčevič, Škerle (63.Hudec), Jurkič - Rossi da Silva, Kaščák, Bajer - Hartig (49.Banaczek), Janotka, Hubník