Sigma prohrála o gól se Žilinou

25.01.2014 / A tým

V posledním utkání před herním soustředěním v Turecku prohráli fotbalisté SK Sigma Olomouc doma na umělce se slovenskou Žilinou 0:1. Hned od začátku se hrálo svižně a šance přišly rychle. V 1. minutě střílel Plšek, brankář hostů musel vyrážet, ve 3. trefil na druhé straně Guba břevno. Po devíti minutách pálil po standardce z penalty Nepožitek, žilinský gólman jeho střelu vyrazil. Další šance Sigmy přišly v závěru poločasu. Ve 40. minutě chyběl kousek k zakončení a gólu Rolincovi po centru Javůrka zleva, za další dvě minuty střílel tvrdě vedle Karaš. Pět minut po pauze se brankář jen otočil po dělovce Plška, která šla ovšem kousek vedle. V 52. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Šindelář, ale jen do míst, kde byl připravený gólman. Hosté to ztrestali v 61. minutě a po brejku šli do vedení. To se mohlo rychle změnit. V 66. minutě po přihrávce Plšek byl sám před brankářem Chorý, ale zakončil jen do něj. Chvíli poté vystřelil zdálky Nepožitek, ale zase těsně vedle. V 77. minutě přihrál Karaš Plškovi, který z velmi dobré pozice trefil pouze do břevna. Hosté se také snažili o ofenzivu, ale takové šance jako Sigma neměli. Deset minut před koncem mířil dobře k tyčce Vichta, ale jeho pokus obránce srazil na roh. „Utkání mělo velkou kvalitu, byly tam šance na obou stranách. Mrzí nás, že jsme prohráli, přestože to je příprava. Ale bylo to kvalitní utkání. Šance jsme neproměňovali, příležitostí jsme měli několik. Věřím, že si góly necháváme na sezonu,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka. Ve středu zálohy operovali Pospíšil a Nepožitek. „Jsou to podobné typy, když ještě hráli s Houskou a Navrátilem, tak to bylo vynikající. Velmi dobře jsme kombinovali, dostávali jsme se do šancí. Bohužel jsme je neproměňovali. Musím je pochválit, že dobře pracují v defenzivě,“ řekl Psotka. Zápas byl posledním před herním soustředěním, na které Sigma vyrazí příští týden. Již se zúženým kádrem. „O složení kádru máme jasno. V neděli ještě máme poslední lékařské prohlídky, to se týká Vidličky, Zahradníčka a Ordoše, uvidíme, jaký bude jejich zdravotní stav. Pokud to bude jen trošku možné, tak s námi do Turecka pojedou,“ podotkl Psotka. SK Sigma Olomouc – Žilina 0:1 (0:0) Branka: 61. Guba. Rozhodčí: Julínek. Diváci: 150. SK Sigma: Blaha (46. Zlámal) – Hladík, Svozil, Šindelář, Javůrek (79. Jemelka) – Falta (79. Vichta), Pospíšil, Nepožitek, Plšek, Karaš – Rolinc (57. Chorý). Trenér Zdeněk Psotka. Fotografie z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc