Sigma prohrála přípravu s Minskem

08.04.2002 / A tým

Sigma prohrála přípravu s Minskem Fotbalisté SK Sigma Olomouc sehráli před nedělní ligou proti Hradci Králové přátelák s běloruským Dynamem Minsk. Olomouckým hráčům se utkání vůbec nepovedlo, prohráli dva čtyři. Však se také na ně po utkání trenér Bohumil Páník patřičně durdil. SK Sigma - Dynamo Minsk 2:4 (1:2) Sigma vystřídala v utkání téměř dvě celé jedenáctky. Kompletních devadesát minut hrál pouze chorvat Aranitovič, kterého klub zkoušel. Uvedl se hodně špatným výkonem, Minsk přes něj dal tři branky. Sigma šla do vedení ve 3. minutě po hlavičce Špilára. Zdálo se, že si Olomoučtí s chutí zahrají a zastřílejí, jenže pravdou byl naprostý opak. Hráči vršili chybu za chybou a za deset minut od Špilárovy branky již prohrávali. Zatímco první poločas hrála za domácí ostrá ligová sestava, po přestávce vyběhl na trávník výběr juniorky dirigovaný Kučerou. A ani ten na běloruského protivníka nestačil. Hosté vedli už jedna čtyři, když sedm minut před koncem snížil Hudec. V 86. minutě kopali domácí penaltu za faul na Vyskočila. Tu ale Laštůvka zahodil, následná dorážka Novosada skončila na břevně. ? "Určitě nemáme důvod ke spokojenosti. Alespoň víme, jak nemůžeme hrát proti Hradci. Ještě že ten zápas přišel již teď, aby si někteří hráči uvědomili, že hrát s přístupem, jaký předvedli v první půlce prostě nejde,"řekl trenér Sigmy Bohumil Páník. "Jestli hráčům vyčiním? Už se stalo o přestávce," dodal. "Ve druhém poločase nastoupil začínající hráči, takže tam se dají nějaké chyby pochopit. Chorvatského hráče samozřejmě posíláme pryč," poznamenal Páník. Branky: 3. Špilár, 83. Hudec - 62. a 81. Valadziankov, 10. Razin, 13. Belavusov. Rozhodčí: Vidlák. Sigma: I. poločas: Vaniak - Aranitovič, Rozehnal, Špilár, Zbožínek - Urbánek, Siegl, Kováč, Kobylík - Reiter, Vlček. II. poločas: Vlasák - Aranitovič, Kučera, Hudec, Spáčil - Glos, Krajčovič, Špiláček, Novosad - Řehák (71. Laštůvka), Vyskočil. Trenér Bohumil Páník. Olomoucký den, 3. dubna 2002