Sigma prohrála s Dubnicí

27.06.2009 / A tým

Druhý přípravný zápas fotbalistům SK Sigma Olomouc nevyšel. Ve Slatinicích prohráli se slovenskou Dubnicí 2:3. Hanáci po poločase vedli 1:0, ale pak hostující Filo třemi brankami během třiceti minut otočil stav. Sigma už dokázal jen snížit Kazárem dvanáct minut před koncem. SK Sigma Olomouc – Dubnica 2:3 (1:0) Stejně jako první sobotní zápas měla Sigma i proti Dubnici dobrý začátek. Střela Brazilce Caihameho ani následná dorážka Petra gólem neskončily. Ve 31. minutě uklidil centr Rossiho do sítě Petr a Hanáci vedli. Zaspali ovšem start do druhé půlky a Filo srovnal. Po hodině hry stejný hráč poslal Dubnicu do vedení a v 76. minutě zvýšil na 1:3. To bylo po pokutovém kopu. Ten brankář Blaha Filovi vystihl, ale dorážku už lapit nestačil. Dvanáct minut před koncem snížil z přímého kopu Kazár. V závěru mohla Sigma srovnat, ale bombu Vepřka brankář Igaz vyrazil a hlavička Murina letěla kousek vedle levé tyčky. „Po kondiční stránce utkání splnilo svůj účel. Kluci hráli s plným nasazením, což se projevilo v závěru, kdy už jsme na obrat neměli dost sil. Zkoušeli jsme další hráče. Brazilec Caihame vypadá zajímavě, dá se s ním pracovat. Nyní budeme jednat s manažerem,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Útočníkům Jičínskému a Karamokovi už test v klubu skončil. „S těmito dvěma hráči už jsme se po zápase s Petržalkou rozloučili,“ dodal Psotka. Další zápas hraje Sigma v úterý 30. června v Mohelnici proti Ružomberoku. Branky: 31. Petr, 78. Kazár – 46., 60. a 76. Filo. Rozhodčí: Peřina. ŽK: Nepožitek, Caihame, Murin. Diváci: 350. SK Sigma: Blaha – Rossi, Komárek, Murin, Vepřek – Pospíšil (53. Kazár), Kaščák, Nepožitek (46. Navrátil), Petr (83. Pospíšil) – Ordoš, Caihame (65. Jančík). Trenér Zdeněk Psotka.