Sigma prohrála s Myjavou 1:2

20.06.2012 / A tým

Sigma Olomouc se dnes ve Slatinicích sešla k druhému přípravnému utkání před novou sezonou. Soupeřem olomouckého celku byl Spartak Myjava, nováček nejvyšší slovenské soutěže. Spartak Myjava se dostal do vedení už v prvním poločase. Po standardní situaci si na míč naběhl útočník Lukáš Šebek a překonal brankáře Zdeňka Zlámala. Tři minuty před koncem se Myjava prosadila podruhé, když na 2:0 zvyšoval Lubomír Ulrich. Sigma v poslední minutě hry jen upravila skóre. Po přímém kopu dorazil míč do branky zkoušený Rus Igor Golban z Lokomotivu Moskva (článek zde). Za SK Sigma Olomouc nastoupilo několik nových tváří. V prvním poločase se představila zcela nová stoperská dvojice Golban - Weverson. Z hostování v Legii Varšava se zase vrátil útočník Michal Hubník. Po zranění se do přípravy zapojili také Jakub Petr a Tomáš Hořava. Trenér Roman Pivarník naopak nechal odpočinout některé hráče, kteří nejsou stoprocentně fit, takže nehráli útočníci Schulmeister, Varadi, Vašíček ani Klesnil nebo záložník Vavřík, zatím se do zápasu ještě nezapojil ani Brazilec Rossi. První nebezpečné okamžiky zápasu měl na svědomí Ordoš, ale jeho jedovatým střelám chybělo trošku přesnosti, mířil o kousíček nad. Za hosty zazlobil Sládek, ale Zlámal byl proti. Ve 30. minutě pálil z hranice šestnáctky kousek vedle pravé tyčky Hubník. Minutu poté měli hosté výhodu přímého kopu. Ten Hanáci odvrátili, ale z opakovaného centru se na zadní tyčce prosadil Šebek. Do pauzy byl ve dvou slušných střeleckých pozicích Hořava, ale přesný nebyl ani on. Pro druhý poločas kouč Pivarník tým prostřídal, z toho prvního zůstali jen Rus Golban a Hála. Sigma byla po obrátce aktivnější, hrálo se víc na myjavské polovici hřiště, ale žádnou z nadějných akcí se nepodařilo dohrát do góla. Blízko k tomu bylo třeba po hodině hry, to zakončoval Tomeček, jeho ránu ale stačil gólman soupeře vyrazit. Hostům vyšel tři minuty před koncem brejk a Ulrich dal druhou branku. V poslední minutě zápasu zahrál Tomeček krásně trestňák, brankář Székely stačil míč je vyrazit a Golban doklepl do sítě. Tím duel skončil. SK Sigma Olomouc v síti Google + "Spokojený nejsem. Jednak jsme to nezvládli výsledkově, pak to bylo v prvním poločase hodně statické. Ve druhém to bylo trošičku lepší. Ale těžko se hraje, protože skládáme sestavy tak, aby byly vyrovnané pro oba poločasy, takže souhra tam moc není. Ale účel to splnilo," řekl trenér SK Sigma Olomouc Roman Pivarník. Další přípravný zápas hraje Sigma v Napajedlech v sobotu 23. června od 17.00. SK Sigma Olomouc - Spartak Myjava 1:2 (0:1) Branky: 90. Golban - 31. Šebek, 87. Ulrich. Rozhodčí: Býma - L. Kneisl, Z. Kneisl. Diváci: 500. SK Sigma: 1. poločas: Zlámal - Koutný, Golban, Weverson, Vepřek - Hála, Hořava, Pospíšil, Petr - Ordoš, Hubník. 2. pol.: Blaha - Janotka, Golban, Dreksa, Hála - Navrátil, Heinz, Šindelář - Nepožitek, Tomeček - Doležal. Trenér Roman Pivarník. Facebook SK Sigma Olomouc