Sigma prohrála se Slovanem, brankář Kjučukov chytil penaltu

25.06.2002 / A tým

Sigma prohrála se Slovanem, brankář Kjučukov chytil penaltu Druhé utkání letní přípravy odehrálo áčko SK Sigma Olomouc v Bratislavě se Slovanem. Stejně jako v první střetnutí s Petrželkou chyběl nejlepší střelce poslední sezóny Luboš Reiter, možná i proto Hanáci nedali branku. I když k ní měli několikrát hodně blízko. Slovan Bratislava - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0) Na Slovensko necestovali brankář Martin Vaniak, obránce Radek Špiláček a útočníci Luboš Reiter s Davidem Rojkou. Všechny trápí zranění lehčího rázu, která by měla být v brzké době v pořádku. V prvním poločase se mnoho šancí oboustranně neurodilo. Živěji bylo až po změně stran. Vyložené šance nejprve spálili Kováč s Vyskočilem, poté bombu Siegla z přímého kopu jen tak tak zlikvidoval bratislavský gólman. Jediná branka utkání padla v 78. minutě. Přecházel tomu nedovolený zákrok na Davida Rozehnala. "Byl atakován na hranici pravidel. Rozhodčí nepískl a domácí šli do přečíslení, které využili. Pak byl sudí benevolentní ve prospěch domácích ještě jednou. Zákrok Roberta Cahy ve vápně posoudil jako faul a Slovan kopal penaltu. Tu ale brankář Todor Kjučukov chytil a potvrdil tak dobrý výkon, který převedl v celém utkání," řekl asistent trenéra SK Sigma Olomouc Augustin Chromý. Mimo Todora pochválil i další hráče. "Dobrou práci odvedl Patrik Siegl, vybojoval a rozdělil hodně balónů, slušný byl i Jarda Černý," dodal Chromý. Realizační tým mohly potěšit ještě další dvě věci. Sobotní zranění Radima Kučery nebylo vážné, takže proti Slovanu už hrál druhý poločas. A poprvé v dresu Sigmu již nastoupil záložník Pavel Putík. "Pavel dlouho nemohl trénovat s míčem, takže se nejdříve musí trochu rozehrát," řekl Chromý. Putíka střídal dvacet minut před koncem Bodnár. "Vladko je krajní záložník ze Stropkova. Zkoušíme jej. Přijede v pátek do Olomouce a vyrazí s námi v neděli na turnaj do Fryštáku," řekl Chromý. To už by měl být s týmem i osmaadvacetiletý záložník Vadimas Petrenko z Litvy. Jeho nástup do přípravy byl původně plánován na minulou sobotu, ale Petrenko ještě musel hrát za KFB Kaunas ligový zápas. Sestava Sigmy: I. poločas:Kjučukov - Zbožínek, Krajčovič, Rozehnal, Caha - Spáčil, Kováč, Siegl, Černý - Vlček, Putík. II. poločas: Kjučukov - Gába, Rozehnal, Kučera, Caha - Kováč, Krajčovič - Putík (70. Bodnár), Siegl, Černý - Vyskočil. Trenér Bohumil Páník. www.sigmafotbal.cz, 25. června 2002