Sigma prohrála v Budějovicích 0:1

28.07.2012 / A tým

Sigma Olomouc prohrála za vytrvalého deště v prvním kole Gambrinus ligy na půdě Dynama České Budějovice 0:1, když jedinou branku utkání dal Rudolf Otepka z pokutového kopu. Sigma navíc utkání dohrávala bez vyloučeného kapitána Škerleho. Premiérový zápas trenéra Romana Pivarníka v Gambrinus lize se tak příliš nepovedl. První závar přišel v deváté minutě zápasu, kdy rozehrávku Aleše Škerleho vystihl budějovický Markovič a v následném souboji o míč se srazil s brankářem Zdeňkem Zlámalem. Přestože po zákroku olomoucký gólman několik minut ve hře pokračoval, nakonec musel ze hry pro bolest v koleni odstoupit. Podle pozápasových zpráv se nejedná o vážné zranění a Zdeněk SuperBOB Zlámal by měl být brzy opět připraven. Brankář Martin Šustr čekal na zákrok několik minut, když se ve čtyřiadvacáté minutě vytáhl proti střele Otepky z pětatřiceti metrů. Sigma se snažila v první půli kombinovat, vypracované šance ale končily na nepřesné střelbě. Hra byla rovněž často přerušována sudím Drábkem, podle něhož Hanáci v první půli faulovali třináctkrát, zatímco domácí hráči pouze třikrát. V závěru vyrovnaného poločasu se neujala hlavička budějovického Markoviče, nepřesný byl i dalekonosný pokus olomouckého záložníka Daniela Rossiho. Úvod druhého poločasu nabídl opět vyrovnanou hru s nepřesnou střelbou. Už v osmačtyřicáté minutě se k zakončení probojoval Martin Doležal, míč ale mezi tři budějovické tyče nenapálil. Domácí Dynamo odpovědělo ve dvaapadesáté minutě sólovým únikem Filipa Rýdela, který se po dlouhém sprintu opřel do míče a orazítkoval horní tyč olomoucké branky. Sigma se začala více tlačit do útoku. Výsledkem byl nebezpečný přízemní pokus Honzy Navrátila, se kterým měl budějovický brankář Daněk velké problémy. Se štěstím si poradil brankář Dynama i s pokusem Honzy Schulmeistera o pár minut později. Snažení Sigmy bylo utnuto ve třiašedesáté minutě hry. Igor Golban stíhal v pokutovém území unikajícího Rýdela, který se však svalil. Sudí Drábek ukázal na penaltový puntík a zároveň poslal pod sprchy Aleše Škerleho. Kapitán Hanáků se mohl jen podivovat, za co mu Drábek ukázal rovnou červenou kartu. Pokutový kop s přehledem proměnil Rudolf Otepka a domácí si užívali vedení. Omyl sudího obrazem ... Hanáci i bez vyloučeného kapitána sebrali poslední zbytek sil a vrhli se do útoku. V šestašedesáté minutě se obtočil okolo obránců Michal Hubník a tvrdou a mířenou střelou donutil k dalšímu zákroku brankáře Daňka. Za několik okamžiků měl na hlavě vyrovnání Hořava, brankář domácích ale opět tasil reflexivní zákrok. Z vypracovaných šancí se Sigma nedokázala prosadit a z jihu Čech tak odjíždí bez bodu. "Nemůžeme být spokojení s výsledkem, ani hrou v prvním poločase. Ten jsme prošustrovali, chyběl nám pohyb, bylo to statické. Ve druhém poločase jsme začali slušně, po vyloučení a penalty výkon gradoval, v deseti jsme domácí dokázali zatlačit, vytvořit si šance, ale bohužel jsme je neproměnili," řekl trenér SK Sigma Roman Pivarník.
SK Dynamo České Budějovice - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0) Branky: 64. Otepka (pen.). Rozhodčí: Drábek - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Sandro, Otepka, Řezníček - Janotka, Golban, Ordoš. ČK: Škerle (63.). Diváci: 2212 Č. Budějovice: Daněk - Novák, Řepka, Lengyel, Hanzlík - Klesa, Rakovan, Otepka (86. Riegel), Rýdel, Sandro 77. Hudson) - Markovič (70. Řezníček). Trenér: František Cipro. SK Sigma: Zlámal (16. Šustr) - Janotka, Škerle, Golban, Vepřek - Hořava, Rossi, Schulmeister (61. Hubník), Doležal (76. Heinz), Navrátil - Ordoš . Trenér: Roman Pivarník.
Střely na: 3:4 Střely vedle: 4:8 Rohy: 3:5 Fauly: 13:23 (I. pol.: 3:13) Ofsajdy: 5:4