Sigma prohrála v Budějovicích 1:0

21.05.2011 / A tým

V devětadvacátém kole Gambrinus ligy byla Sigma Olomouc hostem na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích. Po vyrovnaném průběhu hry rozhodla o vítězi branka Hudsona z pětasedmdesáté minuty. Trenér Psotka nechal v zápise o utkání tři volná políčka mezi náhradníky. Chyběli mu totiž vedle zraněných Ordoše, Schulmeistera, Murina a Hořavy také reprezentanti Přikryl a Hála. Úkoly Tomáše Hořavy převzal v záložní řadě devatenáctiletý Martin Pospíšil. Po devíti minutách, které odehrál proti Hradci Králové, to byl pro Pospíšila teprve druhý start v nejvyšší soutěži. Aktivněji do utkání vstoupili domácí, ale do vážnější šance je olomoucká defenziva nepustila. Po čtvrt hodině hry to byla naopak Sigma, kdo mohl jít do vedení. Centr Vepřeka našel ve vápně číhajícího Šultese, který z voleje poslal míč do zámezí. O minutu později pálil do náruče brankáře Křížka Jan Navrátil. V devětadvacáté minutě si Sigma vypracovala další velkou příležitost. Jan Navrátil obešel brankáře Křížka, přihrál na hranici pokutového území Pospšilovi, který v tísni minul odkrytou branku jihočechů. Útočili i domácí. V osmatřicáté minutě centroval z pravé strany Nitrianský, k hlavičce se prodral Ondrášek, ale míč poslal nad Blahovu branku. Ve druhé půli byla Sigma lepším týmem. V devětačtyřicáté minutě pálil šajtlí Navrátil mimo tři tyče, o dvě minuty později pálil na brankáře Křížka mladík Pospíšil. Brankár Dynama si poradil a udržel bezbrankový stav. Velkou práci měl i olomoucký gólman Blaha. V sedmapadesáté minutě vyrazil parádním zákrokem pokus Ondráška, vychytal i přes hlavu zakončujícího Vulina. Ve čtyřiašedesáté minutě vyslal Jakuba Petra záložník Bajer, olomoucký útočník byl však tísněn obráncem Lengyelem a zakončil nepřesně. Paradoxně v minutách, kdy Sigma měla největší tlak a držela domácí na jejich polovině, přišla inkasovaná branka. Fernando Hudson převzal míč na hranici ofsajdové linie a ze strany napálil míč přesně pod břevno Blahovy branky. Jak ukázalo pozápasové video, měl protestující kapitán, který vyfasoval žlutou kartu, pravdu a o ofsajd se jednalo. Sigma i přes převahu opět nedokázala proměnit své šance a po brance Hudsona prohrála 1:0. Stále však zůstává na čtvrtém místě tabulky Gambrinus ligy.
SK Dynamo České Budějovice - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0) Branka: 75. Hudson Rozhodčí: Hrubeš - Mencl, Kovařík Sestavy: České Budějovice: Křížek - Nitrianský, Lengyel (67. Horejš), Simić, Vulin (63. Petráň) - Hudson, Bakala, Otepka (90. Dvořák), Pecka - Stráský, Ondrášek. Trenér Jaroslav Šilhavý. Sigma Olomouc: Blaha - Janotka, Kučera (80. Koutný), Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Pospíšil (68. Doležal) - Navrátil (78. Tomeček), Šultes, Petr. Trenér Zdeněk Psotka.
Střely na: 5:3. Střely vedle: 4:7. Rohy: 8:3. Fauly: 20:14. Ofsajdy: 2:2