Sigma ranní zápas na Žižkově nezvládla

04.11.2007 / A tým

Aktualizováno fotogalerií v 15:58 hodin. Hanáci přicestovali do Prahy bez útočného dua Hartig – Hubník. Absence těchto forvardů a individuální chyby v defenzivě se ukázaly v utkání jako klíčové. Sigma branku nevstřelila, naopak dvakrát inkasovala. Hanáci nastoupili s improvizovanou sestavou. Nová útočná dvojice Banaczek – Škerle se snažila, ale bez kýženého úspěchu. Jako první zahrozila v utkání Sigma, v 5. minutě posílal před Bartalského nebezpečný centr Bajer, obrana jej srazila na roh. Domácí zahrozili až po čtvrt hodině hry. Moughfire netrefil dobře míč ani branku. Po chvíli chyboval ve středu pole Randa, domácí Da Silva jeho nabídku nevyužil. Ve 24. minutě vypálil vedle branky ze třiceti metrů Škerle. Po půlhodině hry zahrával nebezpečnou standardku Bajer, obrana ji odvrátila na roh. Ve 36. minutě čaroval s míčem Melinho, který nastoupil s maskou chránící jeho zlomený nos. O minutu později hlavičkoval nad branku Petra Drobisze domácí Kučera. O tři minuty později předvedli pěknou akci Hanáci. Na jejím konci stál Škerle, ale v ofsajdu...Ve 41. minutě prohrál Hudec hlavičkový souboj s Janem Novotným na hranici malého vápna a Drobisz byl bezmocný, 1:0. V první minutě nastaveného času protáhl domácího brankáře ze standardky Lukšík. Hosté se ani z následného rohového kopu nedokázali prosadit a tak odcházeli do šatny s jednobrankovým mankem. Do 2. poločasu vystřídal Banaczeka Schulmeister. Po deseti minutách pobytu na hřišti se řítil na domácí branku, ale tísněn obráncem nedokázal přesně zakončit. O dvě minuty později se předvedl domácí brankář, když reflexivně vyrazil hlavičku Škerleho. V další olomoucké útočné vlně odvrátil míč před Bajerem obránce skluzem na roh. Domácí se dostali do zakončení v 63. minutě, ale střela Kučery do středu brány nemohla Drobisze překvapit. Podobně dopadli na druhé straně Melinho i Randa. V 71. minutě střílel tvrdě z úhlu Moughfire, Drobisz na dvakrát kryl. O pět minut později vyslal další varování Švancara, trefil jen boční síť. V 79. minutě již Viktorka vedla o dvě branky. Hudec podskočil centrovaný míč, ten propadl ke zcela volnému Kušnírovi a ten si sám před Drobiszem poradil, 2:0. „My, i přes velké improvizace, jsme sehráli podobné utkání jako v Plzni. Nebyli jsme horší a nezasloužili jsme si prohrát. Troufám si tvrdit, že jsme byli v 80 % utkání aktivnější. Nedali jsme šance a Viktorka potrestala naše chyby,“ zhodnotil utkání olomoucký kouč Martin Pulpit. Jeho protějšek na lavičce Viktorie Stanislav Griga, který dnes oslavil narozeniny, viděl utkání trochu jinak: „Podobný zápas jako se Zlínem. Nesouhlasím, že jsme byli horším týmem. Určitě vyrovnané a bojovné utkání. Jsem rád, že jsme vstřelili dva góly a zvládli utkání s nulou.“ FK Viktoria Žižkov - SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0) Branky: 41. Novotný, 80. Kušnír Rozhodčí: Matějek, Zlámal, Slavík Diváci: 2476 Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík, Labant, Šťastný – Stracený (K) (85. Bukač), Procházka, Da Silva (34. Novotný), Kušnír – Švancara (89. Kalod), Moughfire Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Hudec, Randa (K) - Melinho, Rossi, Lukšík (70.Pulkert) Bajer – Banaczek(46.Schulmeister), Škerle