BUSINESS PLES v Olomouci, pátek 26.1.2018, Hotel NH Collection Olomouc Congress Sleva -10% pro fanoušky

Sigma remizovala s Banskou Bystricí

21.06.2006 / A tým

Dnes Sigma sehrála na hřišti slovenského třetiligového týmu z Bytče své druhé přípravné utkání. Soupeřem byl šestý tým uplynulého ročníku nejvyšší slovenské ligy FK Dukla Banská Bystrica. Pro tým bývalého trenéra olomoucké Sigmy, Dušana Radolského, to byl první zápas letní přípravy na novou sezónu, který skončil bezbrankovou remízou. SK Sigma Olomouc – FK Banská Bystrica 0 - 0 Sigma odcestovala na Slovensko bez brankářů Lovásika a Vojáčka, kteří dostali volno, lehce nachlazeného obránce Hudce a zraněné Jana Schulmeistera a Melinha. Po operaci kotníku se tento týden zapojil do individuální přípravy Peter Babnič a po operaci ramene Andrej Pečnik. Martin Horáček, ještě o francouzských holích, putoval na vytažení stehů po operaci kolene. S týmem odcestoval i Aleš Chmelíček, ale po ranním tréninku mu otekl kotník a tak jej trenér Palička nechal raději odpočívat. Naopak mohl počítat s uzdraveným Michalem Hubníkem. V utkání se objevily téměř celé dvě jedenáctky na obou stranách. Celé utkání na straně Sigmy odehrál pouze Marek Kaščák. V 1. poločase byla Sigma jasně lepším týmem, ale z mnoha svých šancí žádnou nedokázala proměnit. Produktivita z utkání s Lipovou byla zřejmě zapomenuta. Banská Bystrica se téměř nedostala k brance Sigmy. Již ve 2. minutě lízl centrovaný míč Michala Hubníka břevno. O čtyři minuty později mohli skórovat po přesném centru Štěpána hned dva hráči Sigmy, ale ani König ani Vojta Schulmeister se do koncovky nehrnuli. V 8. minutě pálil tvrdě Škerle, ale pouze do brankáře Ďurča. V 15. minutě zahrál precizně rohový kop König, ale míč pouze prosvištěl pokutovým územím. O šest minut později se do šance po standardní situaci dostal opět Škerle, ale ani na dvakrát brankáře Bystrice nepřekonal. Ve 28. minutě vysunul uličkou Kobylík oba útočníky Sigmy. Hubník přenechal Schulmeisterovi, ten však tváří v tvář brankáři neuspěl. Vyražený míč skončil rohovým kopem. Až ve 29. minutě se dostali do zakončení hráči slovenského týmu. Lietava střílel pouze do náruče brankáře Blahy. Ve 38. minutě předvedla Sigma krásnou kombinaci na jeden dotek, ale střílený centr Štěpána netrefil ve skluzu Schulmeister. Banskobystričtí ohrozili z bezprostřední vzdálenosti brankáře Blahu až v poslední minutě 1. poločasu. Souboj s Medvědem musel gólman řešit boxováním. Do 2. poločasu se obě jedenáctky obměnily. Hra se vyrovnala ve středu pole, v zakončení se však stále objevovali převážně olomoučtí hráči. V 55. minutě vysunul Randa Janotku, který se řítil na brankáře Bystrice, ale byl ještě před pokutovým územím zastaven pouze za cenu žluté karty. O sedm minut později pálil těsně nad branku aktivní Randa. V 66. minutě měla svou jedinou velkou šanci Bystrica. Po závaru před brankářem Černým se míč ocitl na brankové čáře, ale Komárek jej včas uklidil do bezpečí. Na hrotu Sigmy se pohyboval osamocený Rojka, který v 76. minutě perfektně vysunul rychlonohého Pulkerta. Ten vletěl do pokutového území Bystrice jako vítr, ale po souboji s jedním obránců se ocitl na zemi, ale penalta se nekopala. „Byl jsem jasně faulován,“ uvedl Martin Pulkert po utkání. V závěru byla znát únava na obou stranách a tak již k ohrožení obou branek nedošlo. Sestava Sigmy v 1. poločase: Blaha König, Hubník R., Krajčovič (K), Škerle Štěpán, Kobylík, Kaščák, Onofrej Schulmeister V., Hubník M. Sestava Sigmy ve 2. poločase: Černý Kopecký, Komárek, Kovář (K), Barcal J. Janotka, Rýdel, Kaščák, Randa, Pulkert Rojka Fotografeí z utkání přineseme zítra v sekci Fanzona, podsekci Galerie.

| 11.12.2017
Sigma bude punčovat pro BlanickouSigma bude punčovat pro Blanickou
Beseda s fanoušky ve čtvrtekBeseda s fanoušky ve čtvrtek
| 08.12.2017
| 05.12.2017
Tým SK Sigma ještě sportuje před dovolenouTým SK Sigma ještě sportuje před dovolenou
Z besídky brankářů SK Sigma OlomoucZ besídky brankářů SK Sigma Olomouc
| 03.12.2017
Jílek: Soupeř nás, zejména v první půli, předčilJílek: Soupeř nás, zejména v první půli, předčil