Sigma remizovala s Boleslaví 1:1

16.10.2011 / A tým

Po reprezentační přestávce čekal Sigmu Olomouc neoblíbený soupeř z Mladé Boleslavi. Základní sestavu si vybojoval Tomáš Janotka a Tomáš Přikryl, naopak na lavičce náhradníků zůstal Marek Heinz. V úvodu utkání o sobě dala vědět obě mužstva. Již v osmé minutě hry se středem hřiště prohnal Michal Vepřek, při zakončení však napálil míč jen do břicha obránce Johany. Ve třinácté minutě likvidoval nájezd Chramosty brankář Zdeněk Zlámal. Aktivnější Sigma jen těžce pronikala do zatažené mladoboleslavské obrany. Přesto ve třiadvacáté minutě centr z pravé strany hřiště zpracoval Tomáš Přikryl, přiťukl míč Jakubu Petrovi, který trefil míč přesně k tyči boleslavské branky. Vedení Hanákům vydrželo sotva deset deset minut. V jednatřicáté minutě si míč k rohovému kopu postavil Marek Kulič a přesným centrem našel hlavu Jasmina Ščuka. Mladý Bosňan se trefil v české lize vůbec poprvé. Těsně před odchodem do šaten zvedl fanoušky ze sedadel Lukáš Bajer. Šikovný olomoucký záložník z hranice pokutového území vypálil technickou ránu, která jen těsně minula horní růžek Millerovy branky. Ve druhé půli byla opět aktivnější Sigma. V padesáté minutě prověřil pozornost brankáře Millera útočník Tomáš Přikryl. Stejný hráč o pět minut později tečoval centr Michala Vepřeka mimo tři tyče boleslavské brány. V sedmasedmdesáté minutě se po levém křídle protáhl čerstvý Adam Varadi, tvrdě vypálil, ale brankář Miller včas zasáhl a míč vyrazil. O dvě minuty později centroval Vepřek na malé vápno, kde na míč jen těsně nedosáhl Tomáš Janotka. V pětaosmdesáté minutě, po rohovém kopu Sigmy, měl další šanci Radim Kučera. Hlavičkoval však jen těsně vedle levé tyče. Přestože měla Sigma více šancí a převahu, nedokázala ani v minutovém nastavení rozhodčího Adámka vstřelit vítěžnou branku.
SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1) Branky: 22. Petr (Přikryl) - 31. Ščuk Rozhodčí: Adámek - Večeřa, Kocián Diváci: 4727 ŽK: Hořava, Škerle - Štohanzl, Kulič, Johana, Ščuk, Miller. Sestavy: SK Sigma: Zlámal – Janotka, Kučera "C", Škerle, Vepřek – Hořava, Rossi, Bajer – Přikryl (57. Heinz), Petr (86. Jerome), Schulmeister (76. Varadi). Trenér: Zdeněk Psotka. FK Boleslav: Miller – Procházka, Johana, Rolko, Šírl – Štohanzl, Ščuk, Kysela – Chramosta, Kulič (C), Bulut (87. Řezníček). Trenér: Miroslav Koubek.
Střely na: 4:2 Střely vedle: 8:3 Rohy: 5:6 Fauly: 15:27 Ofsajdy: 3:2