Sigma remizovala s Gornikem Leczna

06.02.2006 / A tým

Doslova jarní počasí připravilo ideální podmínky pro poslední přípravné utkání. Tentokrát si Sigma zajela z Larnaky za soupeřem do 50 km vzdáleného známého turistického centra Aya Napa. FC Gornik z dvacetipětitisícového městečka Leczny má v sestavě tři cizince (dva Chorvaty a jednoho Srba), ale pyšní se i vlastní výchovou. Proto dává v A mužstvu šanci též třem reprezentantům Polska do 19 let. V loňské sezóně klub skončil sedmý a podzimu zaujímá třináctou pozici polské ligy. Trenér Petr Uličný již musel v sestavě improvizovat, protože mu zůstali na marodce R. Hubník a Vyskočil. Vzala tak za své představa dát ve dvou utkáních šanci stejným sestavám. V důrazném, ale tentokrát slušně hraném utkání, se v prvním poločase do vyložené šance nikdo se soupeřů nedostal a hra plná soubojů se odehrávala mezi šestnáctkami. Ve druhém poločase Sigma viditelně přidala a byla aktivnějším týmem. Po pěkné kombinaci se také ujala Rýdelem v 60. min. vedení. Z něj se však neradovala dlouho a po hrubce J. Barcala soupeřův útočník sám před Blahou chybu potrestal. Sigma slušně kombinovala a před brankou soupeře bylo několikrát rušno. V největší šanci se sedm minut před koncem ocitl Šultes. Gól však nedal a tak obě utkání s polskými soupeři zůstala pro Sigmu bez vítěze. Je brzy na hodnocení a trenér Uličný si určitě svůj závěr udělá. Soustředění však hodně napovědělo o schopnostech pěti nových hráčů. Zejména Chmelíček a Kaščák se ukázali v dobrém světle. Vedení Sigmy se tak určitě bude snažit dotáhnout do finále přestup Kaščáka s kolegy z 1. HFK. Babničův kotník obstál a drobné šrámy R. Hubníka a Vyskočila se jistě do ligy zhojí. Zítra se Sigma v 15 hodin vrací společně s Artmedií, Teplicemi a Libercem domů. Že ji nečeká lehký přechod ví všichni z předpovědi počasí. SK Sigma Olomouc – FC Gornik Leczna 1:1 (0:0) Sigma: Blaha Hrdlovič Barcal D. Horáček Randa Šultes Rýdel Špiláček Stoklásek Hubník M. Babnič. II. poločas Blaha Hrdlovič Horáček Hudec Barcal J. Konig Kaščák Rýdel Pečnik Šultes Chmelíček Gornik: Žukowski Bronowicky Kczira Golem Pavelecz Andruzcak Nikitovič Wenrincki Maslowski Ozenzcuk Kubica II. poločas Žukowski Kczira Jurkowski Golem Pavelecz Manewski Wenrecki Kaczmarcik Sokolowski Bikowski Gřegorowski Pro klubové stránky sigmafotbal.cz z Kypru zpravodaj Jiří Kubíček