Sigma remizovala s Jabloncem 1:1

06.05.2012 / A tým

Po úspěchu v českém poháru chtěli hráči Sigmy Olomouc zvítězit i v nedělním duelu s Jabloncem a zajistit si prvoligovou příslušnost i pro další sezonu. Hanáci po brance Pitáka prohrávali, skóre ale srovnal přesnou hlavičkou Pavel Dreksa. Trenér Petr Uličný nemohl nasadit zraněného útočníka Zdeňka Klesnila, který má potíže s kolenem. Připraven nebyl ani defenzivní štít Daniel Rossi a záložník Martin Pospíšil. Už v sedmé minutě zápasu mohla jít Sigma do vedení. K míči se před pokutovým územím dostal Radim Kučera, který vypálil tvrdou střelu a o decimetry minul pravou stranu jablonecké branky. Další šanci měli na kopačce Hanáci v šestadvacáté minutě. Po kličkování Honzy Schulmeistera pálil pod břevno Michal Ordoš, reflexivním zákrokem ale míč vyškrábl brankář Špit. Šanci na otevření skóre měli i hosté. V devětadvacáté minutě po rychlém protiútoku nahrával Lafata na nabíhajícího Kopice, který z malého pokutového území netrefil Zlámalovu branku. Ve dvaatřicáté minutě měla šanci zase Sigma. Po rohovém kopu se odrazil míč k Adamu Varadimu, který tvrdou přízemní střelou netrefil jabloneckou branku. Vstup do druhého poločasu se Hanákům nepovedl. V sedmačtyřicáté minutě se po centru Štochla na zadní tyči prosadil Karel Piták a poslal Jablonec do vedení. Hosté měli poté další dvě šance. Ve dvaašedesáté minutě nejprve přestřelil Jablonský, v pětašedesáté pak postupoval sám na Zlámala Kopic, SuperBOB jeho pokus ale vychytal. V šestašedesáté minutě se podařilo Sigmě vyrovnat. Po rohovém kopu Michala Vepřeka si ve vápně naskočil na letící míč Pavel Dreksa a vyrovnal. V utkání už ale žádná další branka nepadla a Sigma se tak musela spokojit s bodem za remízu 1:1.
SK Sigma Olomouc - FK Baumit Jablonec 1:1 (0:0) Branky: 67. Dreksa (Vepřek) - 46. Piták. Rozhodčí: Královec - Moláček, Nádvorník. ŽK: Podaný - Štochl, Piták, Lafata. Diváci: 5575. SK Sigma: Zlámal – Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek – Navrátil, Kučera "C", Ordoš – Schulmeister, Varadi (77. Nepožitek), Podaný (62. Jirouš). Trenér Petr Uličný. Jablonec: Špit – Štochl, Pavlík "C", Beneš, Novák – Kopic (84. Třešňák), Eliáš, Loučka, Jablonský (64. Vošahlík) – Lafata, Piták (89. Zábojník). Trenér František Komňacký.
Střely na: 3:4 Střely vedle: 12:6 Rohy: 10:2 Fauly: 19:16 Ofsajdy: 0:2 Foto: Zdeněk Polák