Sigma remizovala s Pískem a postupuje

10.11.2010 / A tým

SK Sigma Olomouc potvrdila papírové předpoklady a postoupila přes třetiligový Písek do čtvrtfinále Ondrášovka Cupu. V domácím prostředí, stejně jako na půdě soupeře, skončil zápas remízou. Ve čtvrtfinále, které se bude hrát až na jaře, máme za soupeře Jablonec. Postup se nerodil lehce. V prvním poločase měla Sigma sice více ze hry, mnoho šancí ke skórování si ale nevypracovala. Tou největší byl pokus Tomáš Hořavy ze třiadvacáté minuty. Z hranice pokutového území napálil míč do směrem do levého horního růžku, písecký brankář Bartalský se vytasil parádním zákrokem a konečky prstů míč vyrazil. V závěru poločasu se dostali ke slovu i hosté. Útočník Chrdle nejdříve pálil sám nepřesně, o několik minut později vysunul Voráčka, který rovněž přestřelil. Sigma udeřila po změně stran. Běžela jedenapadesátá minuta, když z levé strany nacentroval Michal Vepřek, na míč si na zadní tyči počíhal Pavel Šultes a hlavou poslal Hanáky do vedení. Písek, který se spoléhal na zabezpečenou obranu, hrozil jen rychlými protiútoky a standardními situacemi. A právě z druhé jmenované disciplíny dokázali hosté překonat olomouckou obranu, když ve skrumáži v malém pokutovém území propadl míč ke Kubišovi a ten jej napálil do branky Petra Drobisze. Závěr zápasu si Sigma pohlídala a Písek do vážnější šance nepustila. "Jeli jsme sem s velkými obavami," přiznal trenér hostí Karel Musil. "Olomouc předvádí kvalitní fotbal. Postavli jsme to na defenzivě. Přes inkasovanou branku jsme to nevzdali a snažili jsme se vyrovnat. Je to paradox, ale jsem spokojen," doplnil. "Musím pochválit mužstvo hostí. V prvním poločase se nám nedařilo vypracovat si soustavný tlak, ten přišel až ve druhém poločase. Je to i důvod, proč máme problém hrát o špici trvale. Máme mladé mužstvo. Tohle bylo důležité utkání a hráči taková utkání ještě nezvládají. Děláme vzadu chyby a proto jsou výsledky v poháru takové, jaké jsou," hodnotil po zápase kouč Sigmy Zdeněk Psotka.
SK Sigma Olomouc - FC Písek 1:1 (0:0) Branky: 52. Šultes (Vepřek) - 81. Kubiš Diváci: 1023 Rozhodčí: Nenadál - Kordula, Vysloužil ČK: Linhart ŽK: Hořava, Janotka - Voráček, Linhart, Kubiš Sestavy: Sigma: Drobisz - Janotka "K", Kalas, Dreksa, Vepřek - Rossi, Bajer, Hořava (76. Hubník) - Navrátil (89. Škerle), Šultes, Petr (67. Přikryl) Písek: Bartalský - Pivoňka, Skopalík, Pastyrik (68. Polodna), Pravda (44. Held) - Linhart, Mašát, Malý, Čižikov (54. Kubiš) - Chrdle, Voráček