Sigma remizovala s Prešovem

12.07.2008 / A tým

Premiéra letní přípravy na Andrově stadionu Sigmě příliš nevyšla. S nováčkem slovenské Corgoň ligy se v prvním poločase herně trápila. Ve druhém již svou hru zlepšila, ale neproměnila spoustu vyložených šancí. Za krásného počasí se v dresu Prešova do Olomouce vrátila hned šestice hráčů, kteří v minulosti oblékli dres Sigmy: Buchta, Prekop, Čep, Petr Kobylík, Cléber a Krohmer. V roli trenéra potom další bývalý Sigmák, Roman Pivarník. SK Sigma Olomouc – 1. FC Tatran Prešov 2 – 2 (1 – 2) První poločas mnoho fotbalové krásy divákům nenabídl. Ve 13. minutě potrestal ztrátu míče domácích Katona, 0 – 1. Hostující tým mohl zvýšit skore Joslem, který se ocitl v obrovské příležitosti jen minutu po vstřelené brance. Po kličce Drobiszovi však minul prázdnou branku. Pohlednou akci předvedli domácí ve 27. minutě. Melinho vysunul Janotku, jeho centr hledal Ordoše, ale v tísni vybojoval jen roh. Ten zahrál Melinho přesně na hlavu Hubníka a bylo srovnáno, 1 – 1. ve 31. minutě zaujala střela Prekopa, kterou domácí gólman vytlačil na roh. Ve 37. minutě podběhl Drobisz standardku a Kaplan se do odkryté brány nemohl netrefit, 1 – 2. Do 2. poločasu vstoupili domácí podstatně lépe. Vytvářeli si šance, ale neproměňovali je. Ve 46. minutě protáhl hlavičkou Hubník brankáře Buchtu. Z následného rohu zakončoval opět Hubník, ale jeho střela byla sražena na roh. Ve 49. minutě byl v koncovce stejný hráč, ale jeho lob brankář Prešova vystihl. V 53. minutě se před prešovskou bránou ocitlo hned trio hráčů Sigmy. Janotka si před Onofrejem vybral Ordoše, ten ale prázdnou bránu přestřelil. V 57. minutě byl v koncovce opět Hubník, ale i tentokrát branku přestřelil. V 70. minutě našel Melinho ideálně Onofreje, ten volil místo střely kličku a o míč přišel. Následnou dorážku poslal Hubník opět nad bránu. V 84. minutě si zpracoval v pokutovém území míč Doležal a střelou k tyči vyrovnal na 2 - 2. . Hodnocení trenéra: Zdeněk Psotka: „První poločas nebyl dobrý. Chyběla nám lehkost, se kterou jsme hráli v Mohelnici. V naší hře byla zbrklost, v ofenzivě i defenzivě. V přestávce jsme si některé věci vyříkali a druhý poločas byl podstatně lepší. Až na proměňování šancí…“ Branky: 28. Hubník, 84. Doležal - 13. Katona, 37. Kaplan Rozhodčí: Mikel – Gallo, Pochylý ŽK: - Diváci: 250 Sestava SK Sigma: Drobisz – Kaščák, Šuškavčevič, Škerle (K), Jurkič (46. Kazár) – Janotka (68. Doležal), Rossi, Melinho (77. Pulkert), Onofrej - Hubník, Ordoš. Trenér: Zdeněk Psotka Sestava 1. FC Tatran Prešov: Buchta – Baran, Pikl (86. Piter Bučko), Čep, Josl (68. Zahradnik) – Papaj, Prekop, Katona (66. Poliaček), Šafranko (K, 79. Kobylík), Penksa (62. Krohmer) – Kaplan (70. Pekár). Trenér: Roman Pivarník