Sigma remizovala s rakouským Sturm Graz

14.07.2006 / A tým

Ve druhém přípravném utkání herního soustředění narazila Sigma na těžšího soupeře než v prvním zápase. Rakouský prvoligový Sturm Graz, osmý celek uplynulé sezóny rakouské bundesligy, vedl z konce prvního poločasu brankou Dragana Sarače, na konečných 1 – 1 vyrovnal v poslední minutě Michal Hubník. Velkým pozitivem byl start Brazilce Melinha. V dresu Grazu nastoupil třeba bývalý nizozemský reprezentant Frank Verlaat. Utkání se hrálo přímo v Söchau, kde je tým ubytován a kde každý den trénuje, před slušnou diváckou kulisou a v závěru utkání i pod umělým osvětlením. Sturm Graz – SK Sigma Olomouc 1 – 1 (1 – 0) Sigma vstoupila do utkání aktivněji a mírnou převahu si udržela po celé utkání. První poločas však nebyl oku lahodící. Nepřesností na obou stranách bylo až příliš. V 5. minutě se do zakončení dostal Rojka po standardce Königa. Po lehkém přizvednutí Komárka však Rojka nezakončil přesně. O dvě minuty později zakončoval stejný hráč, po sražené střele Rýdela byl však v postavení mimo hru. V 9. minutě zahrozili poprvé Rakušané, jejich střílený centr před branku Tomáše Černého hledal svého adresáta marně. Ve 12. minutě zahrával standardku po faulu na Pulkerta opět König. Tentokrát ji z nadějné pozice nezvládl ideálně. Ve 21. minutě nebezpečně centroval aktivní Pulkert, nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zakončit. O minutu později vyslal svou vizitku brankáři Sigmy Tsimba. Skončila mimo tyče brankové konstrukce. O tři minuty později zakončoval hlavou nepřesně a nedůrazně Rauter. Ve 27. minutě střílel dobře Janotka, brankář Sturmu Szamotulski vyrazil na roh, který Sigma nezakončila a tak jej domácí přetavili v rychlý protiútok. Ten zmařil včasným výběhem brankář Černý. O chvíli poté zahrával další standardku König, proletěla však až k brankáři. Ve 34. minutě byl ve vyložené brankové příležitosti Janotka. Pěknou akci Rojky a Kováře zakončoval sám před brankářem lobem, ale Szamotulski se nenechal překvapit. A tak domácí uvedli v platnost pravidlo „nedáš, dostaneš.“ Ve 42. minutě se u brankové čáry uvolnil Ertl, odcentroval, míč proletěl téměř celým pokutovým územím k Saračovi, který si jej zpracoval a propálil Černého, 1 – 0. Do 2. poločasu provedl trenér Palička jen dvě změny, Kováře nahradil Kaščák a Krajčoviče Roman Hubník. A byl to Marek Kaščák, který ve 49. minutě nevyužil přiklepnutí Rojky a vystřelil těsně vedle. O minutu později stejné nabídky Rojky nevyužil ani Janotka, střílel také těsně vedle. V 53. minutě zahrozil autor branky Sarač, Tomáš Černý vyrážel na roh. V 60. minutě vyslal Janotka krásným obloučkem za obranu domácích rychlonohého Pulkerta, ten si obhodil vyběhnuvšího brankáře, dobíhající obránce mu však překazil zakončení. O minutu později poslal trenér Palička na hřiště hned čtyři nové hráče a bylo to znát. Do útoku se postavila dvojice Michal Hubník a Aleš Chmelíček. V 66. minutě se dobře uvolnil Chmelíček, jeho přetažený centr zakončil střelou Pulkert. V 71. minutě tlak Sigmy zesílil střelou z 25 metrů Kaščáka. O dvě minuty později střílel těsně vedle Kobylík, který hrozil zejména ze standardních kopů. V 81. minutě se po dlouhé době zapojil do zápasu i brazilský kouzelník Melinho a hned se chopil své role tvůrce hry. Po několika narážečkách se dostal k technické střele, ale ta byla sražena a skončila rohem. Dvě minuty před koncem hrací doby Melinho vybídl krásnou přihrávkou Michala Hubníka. Ten míč potáhl, ale prováhal správný okamžik přihrávky na nabíhajícího Chmelíčka a tak zakončoval pod tlakem jen do brankáře. Z následné akce v poslední minutě zápasu se však Sigma dočkala zaslouženého vyrovnání. Kobylík vyslal do křídla Barcala a ten bez zbytečného otálení našel hlavu Michala Hubníka, který prostřelil domácího brankáře a uzavřel na konečných 1 – 1. Zítra čekají tým dvě tréninkové fáze a regenerace, v sobotu potom zakončí svůj pobyt v Rakousku utkáním s německým Schalke. Více fotografií přineseme dnes v sekci Fanzona-Galerie. Branky: 42. Sarač – 90. Hubník M. Sestava Sigmy: Černý Škerle-Komárek-Krajčovič(46. Hubník R.)-Barcal J. König (Hubník M.)-Kovář (K) (46. Kaščák)-Rýdel (61. Kobylík) Janotka (61. Štěpán)-Rojka (61. Chmelíček)-Pulkert (81. Melinho)