Sigma remizovala se Slováckem 1:1

21.08.2011 / A tým

Ve čtvrtém kole Gambrinus ligy hostila Sigma Olomouc na svém stadionu jihomoravské Slovácko. Sigma šla do vedení brankou Jakuba Petra v sedmapadesáté minutě. Hosté však vyrovnali třináct minut před koncem a odvážejí si bod za remízu 1:1. Trenér Zdeněk Psotka dal šanci od prvních minut Marku Heinzovi i Janu Navrátilovi. Jen s místem mezi náhradníky se musel spokojit Honza Schulmeister. Sigma začala lépe a již v jedenácté minutě si vypracovala brankovou příležitost. Po chybě v obranných řadách Slovácka se k míči probojoval Marek Heinz, vystřelil a míč se otřel jen o levou tyč Filipkovy branky. Šála - Jeden tým, jedna rodina Slovácko odpovědělo ve dvacáté minutě šancí Ondřejky, který napálil míč jen do boční sítě. Ve dvaačtyřicáté minutě chtěl Marek Heinz navázat na své dalekonosné branky z předchozího kola, jeho pokus však obrana Slovácka kryla. V poslední minutě prvního poločasu kličkoval v pokutovém území Tomáš Hořava, k potřebnému zakončení mu však chyběl dostatek prostoru. Sigma do druhé půle vlétla a ve čtyřiapadesáté minutě se šest tisícovek fanoušků dočkalo. Vepřek přiťukl míč Petrovi, který se nerozpakoval a napálil míč do levého horního růžku Filipkovy branky. Slovácko ožilo a dostávalo se do šancí. V sedmapadesáté minutě pálil Valenta jen do rukavic brankáře Šustra, o dve minuty později hlavičkoval Došek nad. Dres SK Sigma Olomouc s potiskem Sigma reagovala pokusem Heinze, který jen těsně minul pravou tyč. V šestasedmdesáté minutě přišlo vyrovnání. Po dlouhém nákopu se dostal míč k Pavelkovi, který překonal brankáře Šustra. Sigma zamkla Slovácko na jeho vlastní polovině a pokoušela se zvrátit remízový stav. Když se minutu před koncem neujala střela Ondřeje Murina z devatenácti metrů, rozešla se Sigma se Slováckem nerozhodně 1:1.
SK Sigma Olomouc - 1.FC Slovácko 1:1 (0:0) Branky: 57. Petr (Vepřek) - 77. Pavelka Rozhodčí: Adámek - Lakomý, Paták Diváci: 5967 Sestavy: SK Sigma: Šustr - Janotka, Kučera "C", Škerle, Vepřek - Rossi, Hořava (84. Murin), Navrátil (75. Bajer) - Heinz, Varadi, Petr (67. Schulmeister). Trenér Zdeněk Psotka. Slovácko: Filipko – Reinberk, Košút, Trousil, Kubáň – Poliaček (55. Pavelka), Valenta, Kordula "C", Hlúpik (72. Kerbr) – Došek, Ondřejka (90. Mezlík). Trenér Miroslav Soukup.
Střely na: 4:4 Střely vedle: 5:2 Rohy: 4:1 Fauly: 12:20 Ofsajdy: 0:4