Sigma remizovala v Teplicích

28.10.2012 / A tým

S otazníkem byl celý týden start záložníka Tomáše Hořavy. Nakonec se jedna z velkých opor Modré laviny v základní sestavě v utkání 12. kola Gambrinus ligy objevila. V případě vítězství by šla Sigma na první místo v tabulce. Hanáci natáhli sérii neporazitelnosti na jedenáct zápasů, v Teplicích uhrála bod. V úvodu zápasu se na obou stranách mnoho šancí neurodilo, oba soupeři se pečlivě hlídali. Změnit to mohl ve 28. minutě Ordoš, ale na velkém vápně netrefil míč. Po minutě to zkoušel zdálky Navrátil, ale nemířil přesně. Ve 31. minutě hlavičkoval po rohu domácí Ježdík, brankář Blaha byl připraven. Minutu poté kopala roh Sigma, Klesnil zakončoval z malého vápna, ale trefil jen brankáře. Deset minut před přestávkou prošel Vepřkův centr až před bránu, gólman Grigar balon neměl, ale Klesnil ani Ordoš nestačili doklepnout. Ve 41. minutě to zkoušel z otočky Klesnil, jenže nebyl přesný. Dvě minuty před pauzou kopali domácí roh. Do brejku vyrazil Navrátil, projel celé hřiště, v šestnáctce přihrál Petrovi a Modrá lavina vedla. SK Sigma Olomouc v síti Google + Hrálo se sedm minut druhého poločasu a Sigma bohužel o náskok přišla. Akci domácích zakončoval Mahmutovič. Pak byl sám před Grigarem Petr, ale prováhal správný moment k zakončení a z akce nic nebylo, i když se míč dostal k již obsazenému Ordošovi. V 64. jsme kopali po faulu na Navrátila přímý kop, střela Pospíšila šla kousek vedle. V 74. se probil do šance Pospíšil, brankář Grigar vyběhl včas, takže Pospa už ho nestačil prostřelit. Na poslední čtvrthodinku osvěžil trenér Pivarník ofenzivu, místo Petra šel hrát Schulmeister. Ale kýženou druhou branku se stále nedařilo dát. FK Teplice – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1) Branky: 52. Mahmutovič – 43. Petr. Rozhodčí: Franěk – Pelikán, Gallo. ŽK: Ljevakovič - Škerle, Hořava. Diváci: 2410. Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Lüftner, Podaný - Dolejš (46. Jursa), Ljevakovič, Jarolím, Vůch (60. Kerič) - Vachoušek, Mahmutovič (81. Jindráček). Trenér Zdeněk Ščasný. SK Sigma: Blaha – Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek – Hořava (90. Šindelář), Ordoš, Pospíšil – Petr (75. Schulmeister), Klesnil (80. Doležal), Navrátil. Trenér Roman Pivarník. Střely na: 4:3 Střely vedle: 3:5 Rohy: 3:3 Fauly: 15:17 Ofsajdy: 5:0