15. kolo SK Sigma Olomouc vs. AC Sparta Praha Sleva -10% pro fanoušky

Sigma remizovala v Teplicích, sahala však po výhře

13.05.2007 / A tým

(aktualizováno ve 0:30 hodin)
Ve 28. kole I. Gambrinus ligy cestovala olomoucká Sigma na sever Čech po druhé během sedmi dnů. Stejně jako z Mostu i z Teplic si družina trenéra Vlastimila Petržely přivezla bod za remízu 2:2. FK Teplice - SK Sigma Olomouc 2 - 2 (1 - 1) Sigma nastoupila do zápasu s novou útočnou dvojicí Hartig – Šultés. Prvně jmenovaný po zranění, druhý, po téměř roční pauze, po ukončení hostování v Opavě. Na hřišti byla jejich přítomnost znát. Ve 2. minutě olomoucké lavičce zatrnulo, když se Hartig po jednom ze soubojů zvedal těžce ze hřiště. O minutu později se ukázal Melinho, když lobem hledal Štěpána. Ten na míč nedosáhl. Ve 4. minutě se z první své šance ujali vedení Teplice. Dort se rozběhl k bráně Sigmy středem hrací plochy, kličkou se uvolnil na hranici vápna a vystřelil. Míč přistál přesně u tyče a bezmocný Lovásik se za ním jen ohlédl. Hanáci se nepoložili a hned z protiútoku vyrovnali. Ze standardky potrestal faul na Onofreje také precizní střelou k tyči kolem zdi Melinho, 1:1. V dalších minutách byli hosté i nadále aktivnější. Hartigova střela byla ještě propagační, ale Šultésova v 10. minutě byla stoprocentní. Po křižném pase Onofreje sám před teplickým gólmanem vystřelil nedůrazně. Branku ani z dorážky nevytěžil. Domácí zahrozili ve 20. minutě. Po pěkné kombinaci Doležal našel centrem na zadní tyči osamoceného Džeka, ale ten v pádu přestřelil. O dvě minuty později hledal Melinho opět Štěpána, ale stejně jako v první případě skončila akce ofsajdem. O dvě minuty později střílel aktivní Onofrej, jeho střele chyběl větší důraz. Ve 8. minutě pálil tvrdě z přímého kopu Rýdel, mířil však vysoko. Po půlhodině hry hledal opět Melinho Štěpána, opět s ofsajdovým koncem. O minutu později se Štěpán k zakončení již dostal, jeho střela jen těsně minula branku. Ve 34. minutě zahráli domácí nebezpečnou standardu, se kterou si olomoucký brankář poradil i za cenu faulu. Z následující akce vysunul Šultés Hartiga, ale i jeho střele chyběl důraz. V 37. minutě si sbíhal opět Štěpán, ale Štohanzl zatáhl za záchranou brzdu skluzem na poslední chvíli. Minutu před přestávkou odvrátil roh domácích Onofrej. Z následující akce se sám dostal ke střele, ale mířil jen do brankáře. Druhý poločas začal hodně nepřesnou střelou Fenina. O minutu později vyslal podobnou střelu na druhé straně Šultés, který těžil z bojovnosti Hartiga. V 51. minutě se ukázal Lovásik, který s námahou vyrazil přímý kop Doležala. O čtyři minuty poté pálil tvrdě znovu Doležal a Lovásik zkrotil míč až na druhý pokus. Když se neujala střela Melinha, rozvlnili síť domácí. V 58. minutě se si kanonýr Džeko zaběhl za obranu Sigmy a sám před Lovásikem nezaváhal, 2:1. Trenér Petržela oživil hru svého týmu střídáním. Znaveného Hartiga vystřídal Schulmeister a Štěpána Tomáš Janotka. V 71. minutě přinesly změny své ovoce. Onofrej potáhl míč, vystřelil přesně k tyči. Brankář Dvořák střelu jen vyrazil a dobíhající hanácký střelec Vojtěch Schulmeister uklidil míč do sítě, 2:2. O minutu později střílel Šultés z úhlu nad branku domácích. V 74. minutě měli domácí blízko ke třetí brance. Jirsákovi vyšla klička Lovásikovi, ale jeho pokus směřující do opuštěné hanácké svatyně odkopl Randa. O tři minuty později vyslal míč z přímého kopu Melinho, ale střídající brankář Dvořák si s jeho pokusem poradil. V 81. minutě sahali vážně po třech bodech hosté. Melinho prošel přes třio protihráče, uličkou našel Schulmeistera, který připravil palebnou pozici pro Šultése. Jeho střela byla v poslední chvíli zblokována. Na poslední minuty posílil trenér Petržela ofenzivu Michalem Hubníkem, který se hned prezentoval střelou, sraženou na roh. Z něj střílel slabě Komárek. Z další standardy mířil stejný hráč vedle hlavou. Snaha Sigmy získat tři body, podpořená přítomností zhruba dvaceti fanoušky, vyvrcholila ve čtvrté minutě nastavení, ale standardku Rýdela nedokázal hlavou do branky usměrnit Hubník. Góly: 4. F. Dort , 58. E. Džeko - 6. T. Melinho , 71. V. Schulmeister Rohy: 3-4 Střely na branku: 6:7 Střely mimo branku: 4:10 Teplice: T. Belic (26. J. Dvořák ) - T. Jirsák (79. P. Verbíř ), P. Lukáš , M. Klein , P. Krmaš - M. Doležal , J. Sabou , F. Dort , J. Štohanzl - M. Fenin (68. P. Dragoun ), E. Džeko Nenastoupil: L. Ohněník Sigma: T. Lovásik - J. Jindřišek , M. Komárek , A. Škerle , T. Randa - V. Štěpán (65. T. Janotka ), F. Rýdel , T. Melinho , L. Onofrej - L. Hartig (60. V. Schulmeister ), P. Šultes (82. M. Hubník ) Nenastoupili: J. Vojáček , R. Hochmeister , P. Šedivý , M. Pulkert Žluté karty: 28. P. Lukáš - 52. L. Hartig Rozhodčí: Kovařík - Kordula , Večeřa Diváci: 3950 Více informací najdete v on-line reportáži v sekci Výsledky.