Sigma remizovala v Žilině

16.06.2012 / A tým

V prvním utkání letní přípravy fotbalisté SK Sigma Olomouc remizovali. Zápas Modré laviny v Žilině se slovenským mistrem skončil nerozhodně 2:2. Trenér Roman Pivarník nechal ve svém prvním utkání na lavičce Modré laviny odpočívat několik hráčů. Do Žiliny necestovali Zlámal, Škerle, Hubník, Petr a Ordoš, s přípravou ještě nezačali Navrátil a Rossi. Naproti tomu domácí nastoupili v základní sestavě. V prvním poločase měly oba týmy po několika šancích. Brankář Blaha musel dvakrát zasahovat proti osamoceným zakončovatelům, ale byl vždy připraven. Na druhé straně pálil Schulmeister vedle, Vašíčkova hlavička šla nad. Do druhé půlky nastoupila za hosty téměř celá nová jedenáctka. Oba týmy se snažily změnit bezbrankový stav, nejprve se to povedlo domácím. V 75. minutě poslal Žilinu do vedení Pich. O sedm minut později zaúčinkoval hanácký presink. Pospíšil se zmocnil za polovinou hřiště míče a vyrazil dopředu. Ošálil dva protihráče a obstřelil vybíhajícího gólmana. SK Sigma Olomouc v síti Google + Nerozhodný stav vydržel jen pár minut. V 87. minutě fauloval ve vápně Šindelář Picha a sám postižený proměnil pokutový kop. Za další dvě minuty srovnal na 2:2 Heinz. „Byl to samozřejmě těžký zápas, Žilina hrála jeho většinu v základní sestavě. Oba soupeři byli fotbaloví, směrem dopředu se ukázalo to, co potřebujeme zlepšit. Dali jsme dva góly, dostali jsme dva góly, ten zápas splnil účel,“ řekl trenér SK Sigma Roman Pivarník. Další přípravný zápas hraje SK Sigma doma proti Myjavě, bude to ve středu 20. června od 16.00 (pravděpodobně ve Slatinicích). Žilina – SK Sigma Olomouc 2:2 (0:0) Branky: 75. a 87. (pen.) Pich – 82. Pospíšil, 89. Heinz. SK Sigma: 1. poločas: Blaha – Janotka, Weverson, Dreksa, Hála – Heinz, Nepožitek, Hořava – Schulmeister, Vašíček, Tomeček. 2. pol.: Šustr – Vavřík, Koutný, Šindelář, Vepřek – Heinz, Nepožitek, Pospíšil – Schulmeister (60. Tomeček), Doležal, Varadi. Trenér Roman Pivarník. Facebook SK Sigma Olomouc