Sigma rozdává dál, tentokrát Liberci

19.08.2006 / A tým

Velké čáry máry provedl se sestavou olomoucký kormidelník Vlastimil Palička, k bodům to však nakonec nevedlo. Sigma i přes sympatický výkon podlehla lídrovi z Liberce 0 - 1 a dál okupuje poslední místo v tabulce. Nový brankář, nová obrana a nový útok. Velké pozdvižení přinesl do ochozů místní hlasatel, když oznámil zahajovací sestavu domácích. Do branky se postavil debutant Jan Vojáček, defenzivu vyztužil Martin Hudec a staronový kapitán Michal Kovář, pro něhož to byl vůbec první zápas v nové sezóně. O ofenzivu se měli podělit Vojtěch Schulmeister a již zcela uzdravený brazilský kouzelník Melinho. Soupiska byla oproti minulému utkání vskutku k nepoznání. Samotný zápas začal z obou stran hodně opatrně. Žlutočerný Liberec dbal zejména na pozornou defenzívu a když se naskytla příležitost, dlouhým pasem zkoušel zaskočit obrannou hráz Olomouce. Sigma se tlačila k severní bráně, na kterou v první půli útočila, o poznání ochotněji. Měla první zajímavou standardku, při které se Liberec ubránil, zahrávala první roh a zaznamenala i první střelu, Kovářova navštívenka však Čechovi doručena nebyla. Melinhův cit pro míč byl na počátku akce z 15. minuty. Brazilský podhrotový útočník vyslal dvacetimetrový centr do křídla, Onofrejův prudký centr však pozorný Čech vytlačil mimo velký čtverec. Liberec se snažil hrát přes Zbyňka Pospěcha, toho však domácí bránili velmi pečlivě a tak velké nebezpečí Vojáčkovi nehrozilo. Ve 20. minutě předvedl dobrou práci s míčem Juraj Ančic, obalamutil Škerleho a přesným centrem vyslal do šance Papouška. Jeho postavení by se dalo nazvat gólovým, nebýt praporku asistenta rozhodčího… Schulmeister se rval na hrotu jako lev, podpora z řad záložníků však často přicházela příliš pozdě. Ve 22. minutě obešel Pudila, rychlý úprk na bránu přeťal dobře křižující Košťál. Nepřesný Matějek vzápětí daroval Liberci sporný roh, aby o minutu později hostům jasný roh upřel… Po půl hodině hry centroval Melinho, Schulmeisterova hlavička však byla příliš slabá, gólem skončit nemohla. A jak se říká, nedáš – dostaneš. O minutku později Liberec z nevinné akce udeřil. Zbyněk Pospěch zamotal hlavu Hudcovi, jeho přízemní centr z pravé strany našel špičku kopačky Juraje Ančice, který ač obtěžován sklepl míč do sítě – 0:1. Slovenský záložník byl na přední tyči nejdůraznější a Vojáček poprvé kapituloval. Domácí se oklepali rychle a sahali po vyrovnání. Ve 34. minutě si odražený míč našel Melinho, jeho prudká střela zpoza vápna zasvištěla metr na břevnem. Olomouc tlačila hru před Marka Čecha, liberecká obrana pod dirigentem Zápotočným pracovala naprosto bezchybně. Druhou půli zahájil Liberec nečekaným tlakem. Nejprve vybojoval roh, aby vzápětí držel domácí na jejich polovině. Ve 49. minutě dohrál Vojtěch Štěpán, do hry se zapojil druhý forvard Michal Hubník a hra dostala rychlý spád. V 54. minutě prodlužoval míč mezi obránce Schulmeister, ani rychlé nohy Michala Hubníka nestačily. V 55. minutě poslal míč do šestnáctky Michal Kovář a neúnavný Schulmeister jej poslal napříč malým vápnem. Ani jeden hráč v modrém dresu nebyl natolik důrazný, aby ho dotlačil do sítě. Obrovskou šanci na vyrovnání promarnil o dvě minuty později Michal Hubník. Melinho vyslal krásnou příhru po lajně, Schulmeister vrátil na Onofreje, ten nezpanikařil a posunul na zcela volného Michala Hubníka. Olomoucký útočník však trefil jen přemísťujícího se gólmana. Ani za minutu se domácí z dobré šance neradovali. Schulmeister vnikl do šestnáctky, jeho přízemní, křížná střela minula cíl o decimetry… Po hodině hry mohli udeřit hosté, Zbyněk Pospěch si na Vojáčka naštěstí nepřišel. V 65. minutě zahodila Sigma další šanci na vyrovnání, Randa si pečlivě připravil míč, nadýchaným obloučkem našel skrytého Schulmeistera, ten však ve skluzu branku přestřelil. V 71. minutě se řítil do šance Michal Hubník, jelikož do jeho průniku vkročil v ofsajdu stojící Schulmeister, akce byla přerušena. Sigma byla v této fázi hry paní na hřišti, do šestnáctky soupeře adresovala jeden centr za druhým, gólový efekt však stále nepřicházel. V 78. minutě měli hosté velkou šanci rozhodnout večerní zápas, hlavička Košťála se zastavila o horní síť. Hanáci beznaději nepropadali, ale čas pracoval proti nim. V 83. minutě scházel větší klid Onofrejovi, jeho pumelice šla těsně nad. V poslední minutě ještě zoufale napřáhl Hubník, obětaví obránci míč odklidili do bezpečí. A když se nic neurodilo ani ve čtyřminutovém nastavení, skončil zápas krutou prohrou 0 - 1.