Sigma s Baníkem pouze remizovala

02.08.2009 / A tým

Pouze bod vydřela Sigma z pátého zápasu v tomto ročníku. Po výhře na Strahově s Bohemians Praha hostila tentokráte ostravský Baník. Přestože měla celý zápas převahu, rozhodující branku nevstřelila. Oproti pětigólovému zápasu ve skotském Aberdeenu udělal trenér Psotka tři změny v základní sestavě. Poprvé od začátku si zahrál na křídle Brazilec Caihame, jenž nahradil Janotku. Do sestavy se rovněž vrátili vyléčení marodi Marek Kaščák a Michal Ordoš. Zápas lépe začali ostravští, když v jedenácté minutě prověřil pozornost Drobisze Slovák Zeher. Stejný hráč se dostal ke střele i ve třiadvacáté minutě, kdy získal odražený míč po rohovém kopu. V pětadvacáté minutě do plánů Miroslava Koubka zasáhl stoper Neves, jenž po dvou zbytečných žlutých kartách musel opustit hřiště. "Nemyslím si, že faul z boku byl na červenou kartu," reagoval na vyžlucení svého hráče kouč hostujícího Baníku. Sigma se semkla a po zbytek zápasu předváděla kombinační ofenzivní fotbal plný šancí. Zejména ke konci poločasu měla velkou územní převahu, přes bránící Baník se jí však nedařilo ohrozit brankáře Bučka. Ve druhém poločase Sigma pokračovala v dobývání branky ostravských. V šestasedmdesáté minutě do hry opět promluvil rozhodčí. Druhou žlutou kartu ukázal domácímu Hubníkovi a síly na hřišti tak byly vyrovnány. Sigma přesto v tlaku nepolevila. Ve třiaosmdesáté minutě se mohl ze standardní situace blýsknout Lukáš Bajer, míč však napálil jen do zdi. Když se z následných hlaviček neprosadili Ordoš ani Škerle, ukončil sudí Příhoda bezbrankový zápas. "S bodem samozřejmě spokojen nejsem. Měli jsme tam spoustu šancí, Hořava nebo Ordoš měli doré příležitosti. Druhý poločas byl hodně rozkouskovaný a těžko jsme se dostávali do příležitostí. Ty, které jsme si ale vypracovali, jsme měli vyřešit gólem. Dneska jsme byli ale málo produktivní," zhodnotil trenér Psotka po zápase. SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 0:0 Rozhodčí: Příhoda - Kubáň, Drastík Diváci: 8026 ŽK: Neves, Zeher, Bolf - Dreksa, Hubník ČK: 25. Neves - 76. Hubník Statistiky utkání Střely mimo: 7:5 Střely na branku: 10:1 Rohové kopy: 5:5