Sigma s Evertonem remizovala, v Evropě tak končí

27.08.2009 / A tým

Zápas roku, který byl dlouho dopředu vyprodán, čekal dnes olomoucké publikum. Diváci na Andrově stadionu se mohli těšit na pátý celek anglické Premier League - Everton FC. Po čtyřgólové nadílce na Goodison Parku bylo o postupujícím prakticky rozhodnuto, fotbalisté Sigmy se však nevzdávali a v domácí odvetě předvedli dvákům u televizních obrazovek i vyprodanému publiku na Andrově stadionu úžasnou podívanou. Po čtyřech inkasovaných brankách na Ostrovech a dvou v Příbrami dal trenér Zdeněk Psotka příležitost v brance Tomáši Lovásikovi. Zdravotní patálie prožívá stoper Martin Komárek. Sotva se stihl dát do pořádku ze zranění kolene, zlomil si v utkání s Příbramí ruku. Stejně jako na Goodison Parku odstartovala Sigma zápas aktivněji. První ránu vyslal na Howarda Janotka, americký brankář si poradil. Sigma měla optickou převahu a kombinovala na polovině anglického soupeře. V sedmé minutě převzal míč na hranici pokutového území útočník Jakub Petr, jehož nedovoleně zastavil obránce Hibbert. Francouzský sudí se nezalekl a s přehledem tasil oprávněnou červenou kartu. Ke standardní situaci si postavil míč šikovný Bajer, jeho krásnou technickou ránu ale vyškrábl Tim Howard na horní tyč. Sigma sevřela svého soupeře na dlouhé minuty před jeho branku. Z optické převahy však vytěžila jen několik dalekonosných pokusů a čtyři rohové kopy. Hráči Evertonu většinu zápasu působili ospalým dojmem a přestože měli z domácího zápasu dostatečný náskok, snažili se střádat vteřinky při každé příležitosti. Sigma měla většinu zápasu míč na kopačkách, stejně jako v Anglii ale udeřil Everton. Osman po pravé straně nacentroval do pokutového území, kde si udělal dostatek prostoru Peinaar a poslal hosty do vední. Zklamaná Sigma bojovala o čestný úspěch. V Liverpoolu i v Olomouci měla velké množství gólových příležitostí, překonat brankáře Howarda se však ne a ne podařit. Ve druhém poločase měla Sigma opět optickou převahu, držela míč, a kombinovala okolo pokutového území Evertonu. Deset minut před koncem zápasu se olomouckým hráčům konečně zadařilo. Standardní situaci ze třiceti metrů rozehrál Otepka do strany volnému Šultesovi, který dělovkou srovnal stav zápasu. Sigma se tak po remíze 1:1 s anglickým EVertonem loučí s letošním ročníkem Evropské ligy, kde přešla přes islandský Fram a skotský Aberdeen. Letošní účet Sigmy v evropských pohárech jsou tak tři výhry, dvě remízy a jedna porážka. SK Sigma Olomouc - Everton FC 1:1 (0:1) Branky: 81. Šultes (Otepka) - 43. Peinaar Diváci: 10212 (vyprodáno) Rozhodčí: Fredy Fautrel - Fredji Harchay, Cyril Gringore (všichni Francie) ŽK: 22. Onofrej - 23. Grosling ČK: 7. Hibbert (Everton) Sestavy: Sigma: Lovásik - Rossi, Škerle, Dreksa, Onofrej - Kaščák, Bajer (73. Otepka) - Janotka (73. Šultes), Hořava, Petr (84. Štěpán) - Ordoš Everton: Howard - Hibbert, Yobo, Neville (C), Baines – Rodwell –Osman (66. Wallace), Gosling, Fellaini, Pienaar (66. Baxter) – Jo (76. Yakubu)