Sigma s Hradcem Králové prohrála 0:2

27.11.2011 / A tým

V patnáctém kole Gambrinus ligy čekal Sigmu těžký zápas. V duelu s Hradcem Králové nechtěli ztratit body ani domácí Hanáci ani hosté z Hradce. V základní sestavě se neobjevil zraněný Daniel Rossi. Obránce Radim Kučera zůstal jen na lavičce náhradníků. Ve čtrnácté minutě měli první šanci hosté. Po centru z pravé strany hlavičkoval u zadní tyče Jaroslav Zelený, brankář Zlámal byl ale připraven a míč chytil. OpenWine V jedenadvacáté minutě musela domácí obrana řešit další závar. Po rozehrávce Vojtěcha Štěpána se dostali hosté ke třem střelám, ale všechny pokryla defenziva Sigmy. Sigma měla velkou šanci přesně po půlhodině hry. Po rohovém kopu propadl míč k Václavu Koutnému, jenž se metr od branky ale ke střele nedostal. Sigma měla optickou převahu, do šancí se ale přes zformovanou obranu hradeckých dostávala jen sporadicky. Do druhého poločasu vstoupila Sigma dobře. V padesáté minutě se protáhl po levé straně Marek Heinz, přihrál Jakubu Petrovi, jenž hradeckou branku o metr minul. O čtyři minuty později se však překvapivě radoval Hradec Králové. Po centru ze strany hlavičkoval neobsazený Zelený a hosté vedli 1:0. Otřesení domácí vypadli z rytmu a nabízeli hostům další šance. V osmapadesáté minutě usměrňoval další hradecký centr Radek Hochmeister, brankář Zlámal se ale blýskl parádním zákrokem. V sedmdesáté minutě přišel druhý hradecký gól. Kapitán Hanáků Aleš Škerle se snažil odkopnout míč do bezpečné vzdálenosti od olomoucké branky, trefil přitom ale hostujícího Zeleného a míč skončil za zády olomouckého brankáře. Pět minut před koncem mohl vykřesat poslední špetku naděje Honza Schulmeister. Prokličkoval se před hradeckého gólmana Koubka a poté do něj míč napálil. SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 0:2 (0:0) Branky: 54. Zelený, 70. Zelený Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Mencl Diváci: 4029 Sestavy: Sigma: Zlámal – Přikryl (71. Klesnil), Koutný, Škerle (C), Vepřek – Petr (64. Schulmeister), Hořava, Bajer, Navrátil (86. Jerome) – Varadi, Heinz. Trenér: Psotka. Hradec: Koubek – Plašil, Hochmeister, Fukal, Zelený – Fischer (C), Janoušek (90. Chleboun), Poděbradský – Štěpán (88. Jandík), Dvořák, Černý. Trenér: Kotal. Střely na: 6:9 Střely vedle: 9:0 Rohy: 13:3 Fauly: 16:14 Ofsajdy: 1:2