Sigma se loučí se sezonou vítězně

01.06.2013 / A tým

Ve 30. kole Gambrinus ligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc doma proti Českým Budějovicím. V sestavě Hanáků pro zranění chybělo několik opor, hrát nemohli Michal Ordoš, Michal Vepřek, Tomáš Hořava ani Pavel Dreksa. Sigma vyhrála 1:0 brankou Jana Navrátila, s ohledem na další výsledky skončila na pátém místě. Trenér Martin Kotůlek poslal do utkání neobvyklou sestavu. V základu byli na krajích obrany Javůrek se Sukupem, poprvé v lize od začátku hrál útočník Rolinc. Právě po jeho důrazu šla Sigma v úvodu do vedení. V 6.minutě nenechal Rolinc odražený míč jen tak, obrana odkopla k Navrátilovi, který trefil hezky do šibenice. Hanáci měli převahu, mohli přidat další góly. Střela Škerleho šla vedle, pak pálil Navrátil zpoza vápna nad. Stejně, tedy nepřesně, dopadly i další hanácké pokusy, takže po poločase Sigma těsně vedla. V 50.minutě byli hosté poprvé nebezpeční, ale Zlámal vyběhl a zmenšil střelecký úhel Táborskému tak dobře, že ten ani nezakončil. Po hodině hry trenér Kotůlek oživil útok, místo debutanta Rolince šel hrát Varadi. V 74. minutě byl v dobré palebné pozici Schulmeister, ale zakončení mu vůbec nesedlo. V 80.minutě střílel za šestnáctkou Pospíšil, jeho obstřel byl vysoký. Tři minuty před koncem byl sám před gólmanem Petr, Daněk ale vyběhl včas. SK Sigma Olomouc – České Budějovice 1:0 (1:0) Branka: 6. Navrátil. Rozhodčí: Proske – Štěrba, Vlasjuk. ŽK: Čadek, Lengyel. Diváci: 3356. SK Sigma: Zlámal – Sukup, Škerle, Šindelář, Javůrek – Navrátil (80. Falta), Pospíšil, Plšek - Schulmeister, Rolinc (60. Varadi), Petr. Trenér Martin Kotůlek. Č. Budějovice: Daněk – Novák, Lengyel, Halama, Hanzlík – Funda (85. Radouch), Benát (78. Horák), Ježdík, Sandro (61. Čadek), Hora – Táborský. Trenér Pavol Švantner. Střely na: 4:1 Střely vedle: 8:4 Roh: 4:3 Fauly: 13:14 Ofsajdy: 3:8