Sigma se poprvé představí doma

03.03.2006 / A tým

Po nepříliš povedeném duelu se Slávií čeká olomoucké hráče premiéra před domácím publikem. V neděli na Andrův stadion zavítá Marila Příbram, která má v tabulce pouze o bod více než Sigma. Úprk ofenzivních hráčů Příbram v zimním přestupovém okně opustilo několik fotbalistů. Francouzský útočník Mendy odešel do Mostu, Koloušek neodolal nabídce z rakouského Insbrucku a Stracenému skončilo hostování ze Žižkova. Naopak do žlutých dresů se nechali přes zimu zlákat záložníci Pleško z Blšan a Gruber z Budějovic. Do útoku pak přišel Radek Divecký, který naposled působil v polském Štětíně, s nímž se Sigma střetla v letním Poháru Intertoto. Příbram v posledním kole nastoupila na teplických Stínadlech. A vedla si překvapivě dobře. Již ve 39. minutě zneškodnil teplickou penaltu Oldřich Pařízek. Nešťastným exekutorem byl zkušený útočník Pavel Verbíř. Od 60. minuty dokonce Marila zásluhou Buryána vedla, ovšem nepovedený závěr zápasu ji připravil o všechny body. Nejprve si v 71. minutě dal vlastní branku obránce Miroslav Penner, v 90. minutě pak proměnil druhou teplickou penaltu Doležal. Stejně jako Sigmě bude chybět tvořivý záložník Melinho, který má zlomenou nohu, nenastoupí v neděli ani příbramský středopolař Rudolf Otepka. Ten si musí odpykat čtyřzápasový trest, protože v zápase s Teplicemi udeřil loktem do obličeje záložníka Doležala. Rýdel omilostněn Sigma svůj první zápas v novém roce nezvládla. Ze Strahova odjela po prohře 1-2 s prázdnou a nezbývá než doufat, že v nedělním zápase předvede nejen lepší podívanou, ale dokáže již konečně zvítězit. Na vítězství totiž Sigma čeká již pět ligových zápasů. Trenér Uličný musí opět počítat ztráty. Kromě dlouhodobě zraněného Melinha (zlomená noha) a Davida Rojky (po operaci kolenních vazů) nemůže i nadále počítat s univerzálem Tomášem Randou (těžký výron kotníku). Naopak nemocný už není stoper Michal Kovář a po jednozápasovém trestu může nastoupit i útočník Michal Hubník. I přesto, že v zápase se Slávií dostal Filip Rýdel červenou kartu, nemusí za ni pykat. Podle disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu mu totiž byla červená karta udělena neoprávněně. Potrestán tak byl sudí Matějek, který se v zápase dopustil několika zásadních přehmatů. Podzimní zápas, hraný v Příbrami, zvládli lépe domácí. První branku sice mohl dát po pětadvaceti minutách Laco Onofrej, bohužel jeho sólo zneškodnil příbramský gólman. O dvě minuty později šli ale do vedení domácí. Branku si připsal Luděk Stracený. Výsledek na 3-0 pak pečetil dvěma góly kapitán Marily Rudolf Otepka. Zápas SK Sigma Olomouc – FK Marila Příbram začíná v neděli v 17 hodin. Pověření od Českomoravského fotbalového svazu řídit tento zápas dostalo trio Šedivý, Filgas, Slavík.