Sigma se představila v dobrém světle

31.01.2006 / A tým

V prvním utkání kyperského pobytu narazila Sigma na soupeře, který v této sezóně zaznamenal historický klubový úspěch. Souboj byl prestižní i proto, že v celku Artmedie nastoupili nedávní fotbalisté Sigmy Urbánek a Reiter, který se vrátil z Ameriky jako volný hráč. Obě mužstva cestovala společně z Brna a na palubě letadla se oba soupeři správně vyhecovali. I přesto, že v zimním přestupním termínu odešli z Artmedie čtyři hráči, Kozák do West Bronwich, Borbély do Kaiserslauternu, Ďurica do Saturn Ramenskoje a Vaščák do Trevisa, mužstvo zůstalo silné. Navíc brankář Čobej prodělal vážnou operaci mozku. Prvních deset minut se obě mužstva jen testovala a centry do šestnáctek vyřešili s přehledem brankáři. Gólovou šanci si jako první vypracovala Sigma, ale Onofrejův brejk zlikvidoval osmnáctiletý bránkář Artmedie konečky prstů. Ve 30 min. ještě ze závaru před brankou nic nebylo, ale ve 33 min. se uvolnil vpravo Babnič a jeho ideální centr ve skluzu uklidil do sítě Chmelíček. I hosté zlobili, ale obrana v čele s brankářem Lovásikem byla pozorná. Po přestávce ukázal opět Chmelíček v čem je jeho síla. Seběhnutím za obránce se v 50. a 55. minutě dostal sám před brankáře a s přehledem skóroval. Artmedia však ukázala, že je zdatným soupeřem. Od 60 min. začala praktikovat atakování v hloubi soupeřova pole přesně tak, jako Sigma v prvním poločase. Nejprve trefila tyč, ale 67. a 80. minuta jí přinesla branky. Pirožka se nemýlil a rázem to bylo 3:2. Trenér Uličný však hlasitým koučováním opět hráče dostal do hry a Sigma již vítězství udržela. Kvalitní zápas na perfektním hřišti a za ideálního počasí s přehledem řídili ruští rozhodčí. V olomouckém táboře mohla po utkání zavládnout také spokojenost s vystoupení nového borce. Poprvé se v dresu Sigmy představil záložník Marek Kaščák. „Vedl si dobře, bojoval,“ pochválil hráče asistent trenéra SK Sigma Olomouc Augustin Chromý. Zítra čekají hráče dvě tréninkové jednotky, dopolední od 10 a odpolední od 15:30 hodin. Ve čtvrtek se druhá část kádru Sigmy postaví polské prvoligové Koroně. Utkání se hraje opět v 15 hod. místního času. 31.1.2006 v 15.00 hod. SK Sigma Olomouc – FC Artmedia Bratislava 3:2 / 1:0 / Počasí : jasno, 17 stupňů, výborná travnatá plocha Sigma : Sestava Lovásik R.Hubník Kovář Hudec Pečnik Konig Špiláček Kaščák Onofrej Chmelíček Babnič II.poločas 45. za Koniga Randa 75. za Babniče Vyskočil FC Artmedia Sestava Kamenár Petráš Burák Staňo Tchuř Fodrek Kubala Sninský Urbánek Hartig Halenár II.poločas za Urbánka Gajdoška za Hartiga Reiter za Halenára Mikulič za Buráka Pirožka Pro klubové stránky www.sigmafotbal.cz z Kypru zpravodaj Jiří Kubíček