Sigma se přiblížila semifinále poháru

31.03.2010 / A tým

Aktualizováno o fotografie ve 23:50 hodin.V úvodním utkání čtvrtfinále poháru ČMFS se Sigmě podařilo zvítězit v Liberci 0:2, když obě branky vstřelil v první půli Pavel Šultes. Na těžkém a podmáčeném terénu měl první šance liberecký Slovan. Již v osmé minutě napřáhl z dálky Nezmar, do prostoru Lovásikovy branky se ale jeho míč nevešel. Další šanci měl zkušený kanonýr za dvě minuty, Lovásik jeho pokus v klidu kryl. Liberec zkoušel opět štěstí zdálky v šestadvacáté minutě Papouškem, střela šla opět mimo. Po půlhodině se osmělila i Sigma. v sedmadvacáté minutě po centru Machalického napálil Šultes jen vnější síť. O tři minuty později se olomoucký střelec již prosadil. Po standardní situaci Janotky propadl míč až k Šultesovi, který neomylně zavěsil. Otřesený Liberec inkasoval znovu za dalších šest minut. Pavel Šultes zkušeně vyhodnotil situaci a přeloboval vše, co mu stálo v cestě. Liberec kontroval dvěma pokusy. Vácha i Papoušek si ale vylámaly zuby na olomoucké obraně. Ve druhém poločase Liberec musel více útočit a podařilo se mu olomouckou Sigmu přikovat na vlastní polovinu. Nebezpečnou příležitost si ale vypracovat nedokázali. Sigma se nezatáhla, chtěla přidat další branky. V jednasedmdesáté minutě po rohovém kopu měl obrovskou šanci Komárek. Jeho hlavička skončila na břevnu Zichovy branky. Vytáhl se i brankář Lovásik, když ve čtyřiasedmdesáté minutě v sedě zklikvidoval vyloženou šanci Nezmara. Sigma Olomouc si tak po prvním zápase vypracovala výbornou pozici do odvety, která se hraje již ve středu na Andrově stadionu. Přijďte Sigmu povzbudit v boji o semifinále domácího poháru! Hlasy trenérů: Zdeněk Psotka: "Máme za sebou teprve poločas. Chtěli jsme neinkasovat a vstřelit branku, takže máme splněno nad plán. Zatím nejásáme." Josef Petřík: "Moje hodnocení je opačné, chybovali jsme v obraně, soupeř chyby trestal. Nepodařilo se nám nahradit Keriče. Druhý poločas jsme se zvedli, ale soupeře podržel brankář. Před odvetou v Olomouci ještě nic nevzdáváme." FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 0:2 (0:2) Branky: 30. a 36. Šultes Diváci: 1523 Rozhodčí: Adam - Chytil, Hojsík Sestavy: Liberec: Zich - Zeman, Polák (41. Frejlach), Dejmek, Vulin - Dočkal, Kelič, Vácha, Papoušek (82. Smetana) - Diviš (58. Vojta), Nezmar Sigma: Lovásik – Janotka, Dreksa, Komárek, Machalický – Kaščák, Rossi – Nuc (69. Schulmeister), Ordoš, Bajer (90. Hořava) - Šultes (78. Onofrej)